ANKARA HABERLERİ

Buluşma yeri mağazası 37 milyon müşteri aldı

Hürriyet Haber
21.06.2010 - 00:00Son Güncelleme :

Bir zamanlar Başkantlilerin randevu yeri olarak belirledikleri YKM 60. yılını kutlarken, Genel Müdürü Jaklin Güner, 2010 yılı sonuna kadar 461-470 milyon lira ciro hedeflediklerini açıkladı.

Hürriyet Haber

KENTPARK Alışveriş Merkezinde açılan YKM mağazasında basın toplantısı düzenleyen YKM Genel Müdürü Jaklin Güner, firmanın faaliyetleri ve hedefleri konusunda bilgi verdi. YKM mağazalarından içeri yılda 37 milyon müşterinin girdiğini ifade eden Güner, bu yıl 60. yıl dönümünü kutlamaya hazırlanan YKM’nin tarihinde Ankara’nın önemli bir yeri bulunduğunu, YKM’nin temelleri İstanbul Sultanhamam’da atılmış olsa da çok katlı mağazacılık konseptine Ankara ile adım atıldığını söyledi.

Hayat tarzı

YKM’nin yaklaşık bin marka ile çalıştığını, YKM mağazalarını müşterinin hayat tarzına göre kurgulamaya başladıklarını ifade eden Güner, “hayat tarzı mağazacılığı” adını verdikleri sistemi de uygulamaya başladıklarını kaydetti. Güner, konuyla ilgili şu bilgileri verdi: “Eskiden müşterilerimizi analiz ederken yaşlarına ve gelir seviyeleri gibi göstergelere bakardık. Şimdi insanların giyiminde yaş ve gelirden ziyade hayat tarzları etkili oluyor. Örneğin 60 yaşındaki bir kadınla, 18 yaşındaki bir genç kızda aynı şeyleri giyebiliyor.”

Araştırma yapıyoruz

Güner; “İkisinin de ayağında Converse ayakkabı, üzerinde de Levis pantalon olabiliyor. Bunun dışında baba ile oğul, anne ile kızı aynı giyinmeyi tercih edebiliyor. Biz çok detaylı bir araştırma yaptırdık ve 10’un üzerinde hayat tarzı (geleneksel, modern, romantik, klasik, fashion...vs) belirledik. Müşterilerimizi artık yaş ve gelir seviyelerine göre ayırmıyoruz hayat tarzlarına göre ayırıyoruz. Mağazalarımızda da hayat tarzına uygun ürünleri seçiyoruz. Türkiye’de hayat tarzı araştırması yapan ilk firmayız.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Buluşma yeri mağazası 37 milyon müşteri aldı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı