Gündem Haberleri

  Bulun bu polisleri

  Hürriyet Haber
  02.05.2008 - 07:41 | Son Güncelleme:

  Geçen yıl 1 Mayıs'taki olaylara damgasını vuran olay, Nişantaşı'nda kafede oturan bir vatandaşın çevik kuvvetten sebepsiz yere dayak yemesi olmuştu. Bu yıl da buna benzer olaylar yaşandı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü geçen yıl sebepsiz yere güç kullanan polisi bulamamıştı. Aynı sonun yaşanmayacağını umut ederek İstanbul Valisi'ne çağrıda bulunuyoruz: Bulun bu polisleri!..

  İlk olay öğlen saatlerinde Şişli’de yaşandı. Her iki olay da Habertürk kameraları tarafından kare kare görüntülendi. Şişli'de polisle göstericiler arasında süren çatışma sırasında üzerlerine tazyikli su sıkılan göstericiler ara sokaklara kaçmaya başladı. Aralarında çok sayıda sivil polis bulunan güvenlik güçleri de göstericileri kovalamaya başladı.
  Bu sırada düşen bir kadın gösterici, yerde savunmasız şekilde yatarken önce bazı polislerin coplarının hedefi oldu sonra ise sivil polisten kafasına tekme yedi. 

  İkinci olay ise saatler sonra Taksim'de yaşandı. Bir turist çifti olayların yaşandığı çevrede dolaşırken yüzlerinde maskeleri olan polislerin saldırısına uğradı. Habertürk kameralarına yakalanan olayda /images/100/0x0/55ea4960f018fbb8f876169fbir polisin ısrarla arkalarından koştuğu turisti copladığı görülürken aynı hareketi diğer bir polisin de sergilediği gözlendi. 

              

  TAKSİM'DE TURİST ÇİFT İŞTE BÖYLE COPLANDI

  İŞTE POLİSİN İŞÇİLERE MÜDAHALE ETTİĞİ ANLARIN VİDEOSU 

   

  POLİS, İŞÇİLERE İŞTE BÖYLE MÜDAHALE ETTİ / FOTO GALERİ

   

  SİVİL POLİS ARACINA SALDIRI / FOTO GALERİ

   

  İŞÇİLER GECEDEN İTİBAREN BEKLEMEYE BAŞLADI. İŞTE FOTOĞRAFLARI

   

  İSTANBUL'DA POLİS 1 MAYIS İÇİN GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALMAYA BAŞLADI / İŞTE FOTOĞRAFLARI

  İŞTE ARADA KALAN İSTANBULLULAR - FOTO GALERİ

  VATANDAŞLAR ŞİŞLİ-TAKSİM-OSMANBEY ARASINDA SIKIŞTI - VİDEO

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı