Ege Haberleri

  Bulgun: Baykal Örgüt: Gandi

  Elif DEMİRCİ / İZMİR, (DHA)
  19.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP İstanbul Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP Genel Başkanlığı’na aday olması parti üst yönetiminde sıkıntı yaratırken, İzmir’de İl Başkanı Ekrem Bulgun dışındaki herkes bu isme sıcak bakıyor.

  Bulgun, Ankara’da düzenlenen il başkanları toplantısında “Deniz Baykal geri gelsin” çağrısını yinelerken İzmir’de bir grup partili bugün saat 11.00’de CHP İl Başkanlığı’nda yaklaşık bin kişi Kılıçdaroğlu’na desteğini açıklayacak. İzmir’de görev yapan eski il başkaları da koro halinde “Kılıçdaroğlu” dedi. Eski il başkanlarınışu sözlerle Kılıçdaroğlu’na destek verdi:
  Alaattin Yüksel: Türkiye’de çok ciddi gelişmelerin yaşandığı bir dönemde CHP’nin yenileşmeye değişmeye ihtiyacı var. Bu kurultayda yaşanacak gelişmeyle CHP Türkiye’nin merkez partisi konumuna dönüşecektir ve ilk seçimde de iktidar alternatifi olacaktır. Parti içinde tabiki sancılı süreç yaşanır.
  Ali Rıza Bodur: Recep Erdoğan’ın başbakanlık yaptığı bir ülkede Kılıçdaroğlu ve tüm CHP’liler her şeyi yapmaya muktedirdir. Kılıçdaroğlu benim saydığım sevdiğim bir arkadaşımdır. Gerçekten CHP’de aday olmuş, olması kınanacak bir davranış değil. Genel Başkan olur ya da olmaz ama övünülecek bir davranıştır.
  Sedat Akman: 12 Eylül’e iki dönem il başkanlığı yaptım. Ekrem bulgun’a karşı da seçim kazandım. Onun baykal ısrarını anlayamıyorum. Kılıçdaroğlu’nu destekliyorum. Çünkü halk taban onu tutuyor. Çok yakından takip ediyorum. Halk Kılıçdaroğlu’nun gelmesini istiyoru. Bu arkadaş iyi bir kadro da kurarsa iktidira geliriz. 76 yaşıdayım, iktidar görmek istiyorum.
  Memiş Yıldırımcan: Kılıçdaroğlu temiz bir arkadaşımız, nitelikli bir insan. Bazı konularda acemelikleri olursa Bayyal ona yardımcı olacak. Baykal’ın emeği çok var ama herşeyin de bir ömrü var. Dilerim bir sorun çıkarmadan kurultayı atlatırız.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı