İSTANBUL HABERLERİ

Bulgaristan'daki seçim için İstanbul'da saat 07.00'de sandık başına koştular (2)

DHA
26.03.2017 - 19:05Son Güncelleme :
DHA

OTOBÜSLERLE DİĞER İLÇELERE TAŞINDILAR
Avcılar’daki aşırı yoğunluk gün boyu artarak devam ederken, diğer oy verme merkezlerine Bulgar seçmenler başka sandıklara kaydırıldı. Zaman zaman kuyrukta gerginlik görülürken, Avcılar Belediyesi tarafından tahsis edilen araçlara alınan bazı seçmenler özellikle İkitelli’ye taşındı.
Avcılar Belediye Meclisi üyesi Gülten Yarbasan, vatandaşlık görevlerini yerine getirmek isteyenlerin büyük eziyet ile karşılaştığını anlatırken, şöyle dedi:
"Buraya gelen insanlar Bulgaristan‘daki vatandaşlarına, haklarına sahip çıkıyorlar. Ama büyük eziyet çekiyorlar. Kuyruk sabahtan beri hiç hafiflemedi. Diğer ilçelere göndermemize rağmen sandıklara insanlara sığdırmak mümkün değil. Kasıt var mı bilemem, ayılan bayılan insanlar ciddi rahatsız oldular. Sıkıntı çok büyük. Bulgaristan’dan önlem almalarını rica ediyorum. Buradaki insanların çektiği sıkıntıları görmezden gelmesinler."

FOTOĞRAFLI  

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Bulgaristan'daki seçim için İstanbul'da saat 07.00'de sandık başına koştular (2) hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Mart 2017 tarihinde saat 19 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bulgaristan'daki seçim için İstanbul'da saat 07.00'de sandık başına koştular (2) haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı