İZMİR HABERLERİ

Bulgaristan'da parti kurultayına katıldı

DHA
15.04.2016 - 11:59Son Güncelleme : 15.04.2016 - 12:00
DHA

AK Parti Merkez Karar Disiplin Kurulu Üyesi, İzmir Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Çevre Komisyonu Üyesi Av.Kerem Ali Sürekli, Bulgaristan'da Türklerin kurduğu Sorumluluk, Özgürlük ve Hoşgörü için Demokratlar (DOST) Partisi'nin ilk kurultayına katıldı.

DOST Partisi'nin yapılan kurultayında Lütfü Mestan başkan seçilirken, AK Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli'nin yanı sıra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Kaya, AK Parti milletvekilleri Azizi Babuşcu ve Hakan Çavuşoğlu katıldı. Kerem Ali Sürekli, DOST Partisi'nin NATO ve AB yanlısı demokratik bir parti olacağına işaret ederek, "DOST Partisi başta Türklerin olmak üzere Bulgaristan'da yaşayan diğer tüm azınlıkların haklarını savunacaktır. DOST Partisi'nin Bulgaristan'nın geleceğine ve istikrarına olumlu katkı sağlayacağına inancım tamdır. Parti programımızda yer aldığı gibi, yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının, bulundukları ülkelerdeki haklarının daha fazla korunması için çaba sarf edecek, gerek o ülkelerde gerekse Türkiye'de karşılaştıkları sorunların ortadan kaldırılması için mevcut mekanizmaları daha etkin biçimde işletecek, gerekirse yeni mekanizmalar oluşturacaktır. Bu nedenle sadece Bulgaristan'da değil tüm dünyada yaşayan Türklerin ve soydaşlarımızın daima arkasındayız. Bulgaristan'da yaşayan soydaşlarımız, Türkiye ile Bulgaristan arasında bir köprüdür. Soydaşlarımızın, Bulgaristan'da eşit vatandaş olarak her zaman huzur içinde yaşamaları için elimizden gelen her türlü çabayı göstereceğiz. Balkanlarda barış ve istikrarın egemen olması hem Bulgaristan' nın hem Türkiye'nin hem de bütün Balkan ülkelerinin geleceği, huzuru açsından çok önemlidir" " diye konuştu.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Bulgaristan'da parti kurultayına katıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Nisan 2016 tarihinde saat 11 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bulgaristan'da parti kurultayına katıldı haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Eylül 2017, Çarşamba
  • İmsak
   05:12
  • Guneş
   06:50
  • Öğle
   13:16
  • İkindi
   16:43
  • Akşam
   19:21
  • Yatsı
   20:46
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı