Gündem Haberleri

  Bulgaristan sınırında operasyon: 41 kilo eroin ele geçti

  Ali Ümit ÜLKER/ KOFÇAZ(Kırklareli), (DHA)
  12.08.2009 - 11:15 | Son Güncelleme:

  KIRKLARELİ'nin Kofçaz İlçesi'ne bağlı sınır köyü Tatlıpınar’dan çantalarındaki 41 kilo eroin ile Bulgaristan'a geçmek isteyen 2 Türk yakalandı. Türkiye sınırında yakalanan 29 yaşındaki Murat K. çıkartıldığı mahkemece tutuklanırken, Bulgar sınırında yakalanan 24 yaşındaki Cemal T.’nin sorgusu Bulgaristan'da sürüyor.

  İstanbul'dan getirdikleri 41 kilo eroini iki spor çantaya koyan Murat K. ile Cemal T., Kofçaz’a bağlı Tatlıpınar köyündeki ormanlık alanı yaklaşık 200 metre aralıklarla yaya olarak geçerek, askeri yasak bölge üzerinden Bulgaristan’a girmeye çalıştı. Sınırda devriye gezen jandarma ekipleri 2 şüpheliyi fark ederek kovalamaya başladı. Kovalamaca ardından, içinde eroin bulunan iki çantayı da taşıyan Murat K. jandarma tarafından yakalandı. Sınırı geçen Cemal T. ise Bulgaristan'daki sınır devriyeleri tarafından yakalandı.

  Eroini Bulgaristan sınırını geçtikten sonra 2 Bulgar'a vereceklerini iddia eden Murat K. alınan ifadesinin ardından ‘uyuşturucu bulundurmak ve ticaretini yapmak’ suçundan tutuklanarak Kırklareli E Tipi Cezaevi'ne gönderildi. Bulgaristan sınırında yakalanan Cemal T.’nin ise işlemlerin tamamlanması ardından Türkiye’ye teslim edileceği bildirildi.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı