Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bulgaristan Mısır'a tahliye uçağı yolluyor

  A.A.
  31 Ocak 2011 - 18:37Son Güncelleme : 31 Ocak 2011 - 19:04

  Bulgaristan Dışişleri Bakanı Nikolay Mladenov, Mısır'daki Bulgaristan vatandaşlarının tahliyesi için uçak yollanacağını bildirdi.

  Mladenov, Brüksel'den Bulgaristan Ulusal Radyosu'na (BNR) yaptığı açıklamada, siyasi ve sosyal gerginliğinin sürdüğü Mısır'da 300 Bulgarın yaşadığını söyledi.
  Bakan Mladenov, Mısır'daki Bulgarların bir bölümünün çeşitli kişisel gerekçelerden dolayı ülkeyi terk etmeyi reddettiklerini kaydederek, Dışişleri Bakanlığının Mısır'a turist götürmeyi sürdüren Bulgar tur operatör şirketlerin yetkilileri ile sürekli temas içinde olduğunu bildirdi.
  Uçağının 1 Şubat Salı günü saat 15.00'te Kahire Havalimanı'nda olacağı, uçakta Avrupa Birliği ülkelerinin vatandaşlarına da yer verilebileceği öğrenildi.
  Bu arada Dışişleri Bakanı Mladenov, Mısır'da süren protestolar ile ilgili açıklamasında, Mısır'da göreve atananlardan ülkede demokratikleşme ve adalet talepleri karşısında "daha sorumlu davranmalarını beklediğini" söyledi.
  Bakan Mladenov, Bulgaristan'ın, Mısır'daki muhalefet göstericilerine karşı uygulanan şiddeti ve telekomünikasyon bağlantılarının kesilmesini kınadığını vurguladı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı