« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bulgar Etar takımı Diyarbakır'a geliyor

Bulgaristan 1. Lig takımlarından FC Etar 1924 Veliko Tırnovo, 5 Eylül'de Diyarbakır'da Yeni Diyarbakırspor ile hazırlık maçı oynayacak.

A.A.
SON GÜNCELLEME
FC Etar Kulüp Başkanı Fevzi İlhanlı, bir süre önce Bulgaristan 2. Lig takımlarından FC Etar 1924 Veliko Tırnovo'nun yönetimini devraldıklarını, ardından yaptıkları güçlü transferler sayesinde 14 yıl aradan sonra şampiyon olarak 1. lige yükseldiklerini söyledi.

Diyarbakırlı olduğunu bu nedenle Diyarbakır'daki bir takımla hazırlık maçı oynamak istediklerini bildiren İlhanlı, “Maalesef Diyarbakır'daki futbol takımları istenilen liglerde mücadele etmediği için Diyarbakırlı sporseverler süper lig takımlarını izleyemiyor. Diyarbakırlıların süper lig takımı izlemekten mahrum kalmaması için bu kararı aldık. Diyarbakır'daki futbolseverlere jest yapmak istedik” dedi.

İlhanlı, FC Etar 1924 Veliko Tırnovo takımının ismini “FC Etar Diyarbakır” olarak değiştirmeyi düşündüklerini ancak bu aşamada bunu hayata geçiremediklerini kaydederek, “Birinci ligde bir seviyeye geldikten sonra takımın ismini FC Etar Diyarbakır olarak değiştireceğiz” diye konuştu.

Maç ücretsiz olacak

Bölgesel ligde mücadele eden Yeni Diyarbakırspor'un Kulüp Başkanı Bedirhan Akyol ise yaptıkları transferler sayesinde gelecek sezon bir üst lige çıkmayı hedeflediklerini belirterek, şunları söyledi:
“5 Eylül'de yapacağımız sezon açılışında seçkin bir takımla hazırlık maçı yapmak istedik. Bu amaçla Fevzi İlhanlı ile görüştük ve anlaştık. Diyarbakırlılar ilk kez yabancı bir ülkenin birinci liginde mücadele eden bir takımı Diyarbakır'da izleme fırsatı bulacak. 5 Eylül günü Diyarbakır Atatürk Stadı'nda saat 19.00'da oynanacak maç ücretsiz olacak. Tüm Diyarbakırlıları maça bekliyoruz.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz