Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bülent Yıldırım'dan beklenmedik tepki

Trabzonspor Genel Saymanı Mahmut Aksu, maç sonrası hakem Bülent Yıldırım'ın kendisine yumruk atmaya çalıştığını söyledi.

UĞUR DEMİRKIRDI - TRABZON / DHA
SON GÜNCELLEME

Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında oynanan karşılaşma sonrası sinirler gerildi. Bordo - mavili cephede maçın hakemi Bülent Yıldırım'a sert tepkiler geldi. Başkan Sadri Şener, maç çıkışında Yıldırım'a tepki göstererek, "Ofsayt olmayan pozisyonlarda gollerimizi kesti. Bütün tercih haklarını Fenerbahçe'den yana kullandı" dedi. Maçın ardından hakemlerin yanına giden Trabzonspor Genel Saymanı Mahmut Aksu, Bülent Yıldırım'a maçı çok kötü yönettiğini söyledi. Aksu, hakem Yıldırım'ın bunun üzerine yaka kartını görmesine karşın kendisine, "Taraftar mısınız? Siz kimsiniz" tepki gösterdiği söyledi. Aksu olayı DHA'ya şöyle anlattı:      

"Hakem maç içerisinde çok net gol pozisyonlarımızı ofsayt diye kesti. Bende kendisine yardımcılarıyla birlikte maçı çok kötü yönettiğini söyledim. Ancak o bana hiç ummadığım bir tepki gösterdi. Bülent Yıldırım bana önce, 'Siz kimsiniz?' dedi. Daha sonra kimliğimi göstermeme rağmen kendisine hiç yakışmayacak bir harekette bulundu. Gayet masumane bir şekilde ve kibarca Trabzonspor'un hakkını savunmaya çalışırken, Bülent Yıldırım gibi devlet memuru bir insanın çok çirkin davranışı beni deyim yerindeyse şoke ederken, 'Çekil karşımdan' şeklindeki sözü ve sağ yumruğunu havaya kaldırıp bana vurmaya yönelik yaklaşımı son derece yakışıksızdı. Ben oraya sadece maçın yönetimi hakkında görüşlerimi bildirmeye gitmiştim. Oysa Bülent Yıldırım çok öfkeliydi. Bir kulüp yöneticisine böyle davranmaması gerekiyor. Bana karşı hitap şekli, yumruk atmaya çalışmasını şiddetle kınıyorum" dedi.

Trabzonspor'un geliştirdiği bir atağın ofsayt ile kesilmesine itiraz eden Aksu, Bülent Yıldırım'a, "Hocam pozisyon ofsayt değildi. Daha dikkatli olmanız lazım" dedi. Bunun üzerine de Bülent Yıldırım, "Siz kimsiniz" şeklinde yanıt verdi. Daha sonra Aksu, kimliğini göstermesine rağmen Bülent Yıldırım'ın kendisine, "Çekil karşımdan" dediğini ve de sağ yumruğunu havaya kaldırarak vurmaya yeltendiğini söyledi.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler