Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bülent Uygun: Zor bir kura çektik

UEFA Avrupa Ligi play-off urunda geçen yılın UEFA şampiyonu Ukranya'nın güçlü ekibi Shakhtar Donetsk ile eşleşen Sivasspor'da Teknik Direktörü Bülent Uygun, "Zor bir kura çektik" derken, Basın Sözcüsü Fikret Ünsal ise "Çekebileceğimiz en zor kurayı çektik." diye konuştu.

Gökhan CEYLAN / SİVAS (DHA)
SON GÜNCELLEME

Avrupa Ligi Play-Off elemesinde Ukrayna'nın Shakhtar Donetsk takımı ile eşleşen Sivasspor'da Teknik Direktör Bülent Uygun, zor bir kura çektiklerini söyledi. Kurayı değerlendiren Uygun, "Geçen yıl Türkiye'de, Türk halkının da desteğini alarak UEFA kupasını kazanmış Lucescu'nun takımı ile eşleştik. Gerçekten bizim için zor bir kura oldu. 4 Yıldın beri Süper Lig'de, 2 yıldan beri de Avrupa kupalarında mücadele ediyoruz. Hedefimiz iyi mücadele ederek tur atlamak olacak. Shakhtar Donetsk bizim gibi Şampiyonlar Ligi ön elemesinde elenmemiş olsa, biz torbaya grup lideri olarak gierecek ve belki daha tecrübesiz bir Avrupa takımı ile eşleşecektik ama kısmet böyleymiş. Neticede bu turda elenebiliriz de ama çok iyi çalışarak, taraftarımızın desteği ile ve inançla rakibimizi eleme başarısı göstermek istiyoruz. Bunun başarırsak Sivasspor'un son 2 yıldır Anadolu'da göstermiş olduğu başarı trendi bu kez Avrupa'da konuşulmaya başlanacaktır." diye konuştu.

Kurayı değerlendiren Sivasspor Basın Sözcüsü Fikret Ünsal ise, "Bizim için rakibin hiç bir önemi yoktu. Ama çekebileceğimiz en zor kurayı çektik. Shakhtar tanıdığımız bir takım, çekilen kuradan biz yönetim olarak memnunuz. Geçen yılın UEFA şampiyonu ile eşleşmek gerçekten önemli bir olay. Hocamız bu takımı iyi tanıyor. Tabbi onlarda bizi iyi tanıyor. Mircea Lucescu'nun takımı ile eşleştiğimiz için mutluyuz."dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz