Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bülent Uygun imzayı attı

  ZEKİ GÜNAY - GAZİANTEP / DHA
  19 Mayıs 2010 - 18:58Son Güncelleme : 19 Mayıs 2010 - 18:59

  Portekizli Teknik Direktör Jose Coucerio ile iki gün önce yollarını ayıran Gaziantepspor Kulübü yeni sezonda Bülent Uygun'la masaya oturarak 2 yıllık anlaşma imzaladı.

  Gaziantepspor Kulübü Başkanı İbrahim Kızıl ile İstanbul'da bir araya gelen Bülent Uygun, kırmızı siyahlı takımın başına geçtiği imzayı resmen attı. Bülent Uygun, yaptığı açıklamada, Gaziantepspor'da olmaktan dolayı çok mutlu ve gururlu olduğunu söyledi. Uygun, "Hedefi ve gelecekten beklentisi olan bir camiada çalışacağım ve birlikte büyük hedeflere gidebileceğimiz bir kulüple anlaştım. Nerede karşılıklı sevgi ve saygı varsa orada itimat itimatın olduğu yerde saygı saygının olduğu yerde başarı vardır. Bizler başarmak için bu onurlu görevi layıkıyla yerine getirmek için inanan istekli bireysel yeteneklerini sahaya yansıtan mücadeleci bir takım yaratarak Gaziantep halkının gurur duyacağı bir takım olacağız ve burada en iyiyi ortaya koyup, taraftarımızın izlediği futboldan zevk almalarını ve özledikleri başarıları yaşatmak istiyorum" dedi.

  Uygun, öncelikli hedeflerinden birinin de Gaziantepspor alt yapısını yeniden yapılandırarak, Futbol Akademisi'ni kurmak olduğunu ifade ederek, "Gaziantepspor olarak biz başarımızı devamlı ve istikrarlı hale getireceksek, daha büyük hedefler yakalayacaksak, alt yapıdan gençler yetiştirip bu takıma kazandırmalıyız" diyerek sözlerini tamamladı.
  Gaziantepspor Kulübü Başkanı İbrahim Kızıl ise, Uygun'un Türk futboluna ve Gaziantepspor'a önemli katkılar sağlayacağını inandığını belirterek şöyle konuştu: "Bülent Uygun'u Gaziantepspor'un teknik direktörü olarak görmek benim için mutluluk verici. Bülent Uygun ile İstanbul´da bir araya gelip mutabakata vardık. İki yıl Gaziantepspor'un teknik direktörlüğünü yapacak. Hocamız bütün Türkiye´nin beğenisini ve güvenini kazanmış bir kişi. Kendisiyle beraber camiamızın özlediği başarıları yakalayacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Her iki taraf için hayırlı olsun."

  Uygun'un Gaziantepspor'da yardımcılıklarını Sefer Yılmaz, Toprak Katoğlu, Bayram Bektaş, Kaan Karakuş ile kaleci antrenörlüğünü ise Murat Göksu'nun yapacağı öğrenildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı