« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bülent Uygun’dan kırmızı kart ricası

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, PSV Eindhoven ile oynanan son hazırlık maçında Mbemba ve İbrahim Dağaşan’a kırmızı kart gösterdikten sonra sahayı terk eden Hollandalı hakem Kevin Blom ile maç sonrasında görüştüklerini belirterek, kırmızı kart gören oyuncuların UEFA’ya bildirilmemesi ricasında bulunduklarını söyledi.

Özgür KOÇ / DHA
SON GÜNCELLEME

Hazırlık maçlarında kırmızı kart gören oyuncuların ancak, hakeme küfürlü ibare kullanması ve bunun da UEFA’ya rapor edilmesi halinde ceza alınacağını belirten Uygun, “Hazırlık maçında istemediğimiz şeyler oldu. Ama hem hakeme hem de rakibe rica ederek 9 kişi de olsa maçı tamamladık.
Maçtan sonra hakem ile görüşerek Şampiyonlar Ligi’nde önemli bir karşılaşma oynayacaklarını belirterek, kırmızı kartları rapor etmemesi konusunda ricada bulunduk. Hakem de olumlu karşılayarak bize bu kartları UEFA’ya bildirmeyeceğini söyledi. Bu nedenle her iki oyuncumuz da Anderlecht maçında forma giyebilecek” diye konuştu.

Sözümün arkasındayım

Bu arada Bülent Uygun, hiçbir zaman herkes kendisini sevsin diye hareket etmeyeceğini söyledi. Özellikle geçen sezon yaptığı bazı açıklamalar bazı çevreler tarafından çok iddialı bulunan ve eleştirilen Uygun, söylediği her sözün arkasında olduğunu belirtti.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz