ÇANAKKALE HABERLERİ

Bülent Turan Lapseki’de

IHA
31.10.2015 - 15:09Son Güncelleme :

BÜLENT TURAN LAPSEKİDE VATANDAŞLARA SESLENDİ

IHA

AK Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Lapseki’de düzenlenen mitinge katıldı. Kısa sürede Lapseki ve Çanakkale için çok önemli hizmetler yaptıklarını söyleyen Turan, “Son günlerde herkes Çanakkale’yi konuşuyor, Çanakkale’nin projelerini konuşuyor. Biz söz vermiyoruz, hizmet yapıyoruz” dedi.
AK Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan,seçim çalışmalarını son gününde Lapseki’de düzenlenen mitinge katıldı. Miting alanına girişte çok sayıda vatandaş tarafından karşılanan Turan, daha sonra alana yürüyerek geldi. Milletvekili adayı Jülide İskenderoğlu, İl Başkanı Erdener Can, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz ile birlikte vatandaşları selamlayan Turan, daha sonra bir konuşma yaptı.
Turan, “İnceledim, 92 yıllık cumhuriyet tarihimizde,60 yıllık demokrasi tarihimizde, şimdiye kadar tam 25 tane koalisyon kurulmuş. İçinizde yaşı benden büyük olanlar var. O arkadaşlarıma sormak istiyorum; o koalisyonlar içerisinde öyle bir koalisyon olsun ki ‘aman ne güzel yatırım vardı, ne güzel istihdam vardı, ne güzel demokratikleşme vardı. O günleri özlüyoruz’ diyen bir tek kişi duymadık, görmedik şimdiye kadar. Koalisyonlarla büyüyen ekonomi duymadık, koalisyonlarla gelişen Türkiye duymadık. 25 koalisyon içerisinde çok başarılı olmuş özel bir koalisyon şimdiye kadar duymadık. Rahmetli Demirel’in güçlü olduğu tek partili yıllarda büyük işler yapılmış, barajlar yapılmış. Rahmetli Özal’ın güçlü olduğu yıllarda büyük işler yapılmış, Erdoğan’lı yıllarda çok büyük işler yapıldı. Hepsinin ortak noktası, tek başına güçlü iktidar kurmuş. Koalisyon olunca, o bakanın egosu, bu bakanın beklentisi, onun imzası, hep bunlarla zaman geçirilmiş. Kendi aralarında yarış olmuş, kavga olmuş. 3’lü koalisyonu biliyoruz, 2’li koalisyonu biliyoruz, diğerlerini biliyoruz. O yüzden istiyoruz ki, yarınki seçimlerde, her ne kadar demokrasilerin içerisinde koalisyonlar da olsa, bu bizim baş tacımız da desek, arzumuz, bu ilkede tek başına güçlü bir iktidarın tekrar başa gelmesi, Lapseki başta olmak üzere tüm yatırımlarımızın kaldığı yerden tekrar devam etmesi. Lapseki için, Çanakkale için rüyalarımız, hayallerimiz var. Koalisyon dönemlerinde bunları yapmanın ne kadar zor olduğunu da biliyoruz. İstiyoruz ki bunlar bir an önce hayata geçsin” dedi.
Turan, “Artık Çanakkale’miz Türkiye’de konuşulan bir il haline geldi. Sadece 18 mart törenlerinde değil, siyasette, ekonomide her alanda konuşulan ir il haline geldi. Biz konuşursak, sadece biz büyümeyiz. Çanakkale’nin turizmi etkilenir, Çanakkale’nin esnafı etkilenir, Çanakkale’nin siyaseti etkilenir. O yüzden son 2 günde bir çok kanala çıktık. Çanakkale böyle büyür. Yoksa ufak Anadolu illeri gibi, hiç duyulmayan, hiç konuşulmayan bir yer olursa, sadece gelirler, şehitlikte konuşurlar ve o gün gündeme gelir, bir daha gelmez. Ama birkaç gün önce, tüm Türkiye’de Çanakkale projeleri konuşuldu, Çanakkale siyaseti konuşuldu. Biz bunu yaparken, diğerleri olmayan meclise kanun teklifi verdiler. Şaka gibi. Neden? Yerelde gündem olabilmek için. Biz gündem olmak için değil, biz üretmek için, halkımıza hizmet etmek için Besmele çekiyoruz” diye konuştu.
Turan, daha sonra Pazar yerinde gezerek alışveriş yapan vatandaşlar ve esnaflarla sohbet etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çanakkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çanakkale ilinden Bülent Turan Lapseki’de hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Ekim 2015 tarihinde saat 15 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bülent Turan Lapseki’de haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı