« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bülent Korkmaz'dan taraftara çağrı

Bursaspor, cumartesi günü sahasında oynayacağı Gençlerbirliği Oftaş maçının hazırlıklarını Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri'nde teknik direktör Bülent Kormaz nezaretinde yaptığı antrenmanla sürdürdü.

Cemil KISIK - Özkan ÖZTÜRK, BURSA / DHA
SON GÜNCELLEME

Bülent Korkmaz, bugün yapılan antrenman öncesi futbolcularını saha ortasında toplayarak kısa bir konuşma yaptı, bu konuşmanın ardından futbolcular düz koşuya başladı. Daha sonra üç gruba ayrılan yeşil- beyazlılarda kaleciler kaleci antenörü Altay Dağdelen nezaretinde çalışmalarını sürdürürken, diğer gruplar ise yardımcı antrenör Yusuf Altıntaş nezaretinde dar alanda kısa pas ve top kapmaca çalışmalarını sürdürdüler. Yeşil- beyazlılar antrenmana istasyon çalışmaları ile devam ederken, sakatlıkları devam eden Herve Tum, İbrahim Dağaşan, Fatih Serkan Kurtuluş ve Mehmet Yılmaz ise doktor kontrolünde düz koşu yaparak takımdan ayrı çalıştılar.

Kaleci Vega'nın da sol el bileğindeki sakatlığının sürdüğü belirtilirken, Vega ile Herve Tum'un Gençlerbirliği Oftaşspor ile yapılacak maçta forma giyip giyemeyecekleri maç günü belli olacak.

KORKMAZ'DAN TARAFTARA ÇAĞRI

Bursaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, Gençlerbirliği Oftaş maçını kazanmak istediklerini belirterek, "Bu maçta taraftarlarımızın Atatürk Stadı'nı tamamen doldurup rakibimizi baskı altına almasını istiyorum" dedi.

Bülent Korkmaz, sabahki antrenman öncesi düzenlediği basın toplantısında, cumartesi günü oynanacak Gençlerbirliği Oftaş maçını kesinlikle kazanmak istediklerini belirterek, taraftarlara seslendi. Korkmaz, şöyle devam etti: "Buradan ben taraftarlarımıza ve Bursa şehrine sesleniyorum, bu maçta Atatürk Stadı'nın tamamını doldurmalarını bekliyorum, bir tane boş koltuk görmek istemiyorum. Biz sahada rakibi baskı altına alırken, taraftarların da rakibi aynı şekilde baskı altına almasını istiyorum. Kötü tezahürat ise asla istemiyorum. Sadece rakibimiz üzerinde taraftarımız gerekli olan baskıyı kursun. Biz artık o baskıyı hem takım olarak, hem de taraftar olarak kurup bu maçı kazanmak istiyoruz."

Geçtiğimiz hafta oynadıkları Sivasspor maçının görüntülerini yeni izlediğini ve bu maçta golü yiyene kadar gerçekten oyunda üstün olan taraf olduklarını bir kez daha gördüklerini belirten Korkmaz, "Bu maçta iyi oynadığımızı biliyorduk. Ama bunu maçın görüntülerini izleyince bir kez daha gördük. Bizim takımımız çok iyi bir takım. Futbolcularımız tam bir takım oyuncusu. Hiç kimse merak etmesin, tekrar söylüyorum, Bursaspor'u gereken yerlere getireceğiz. Cumartesi günkü maçta taraftara eskisinden daha çok ihtiyacımız var. İnşallah çıkışımız bu haftadan itibaren devam edecek" diye konuştu.

Korkmaz, milli maç nedeniyle lige verilecek arayı değerlendirmek amacıyla Bursa'da 3 takımlı bir turnuva düzenleyeceklerini, bu turnuvada Bursaspor'un yanı sıra henüz kesinlik kazanmamakla birlikte Denizlispor ve Konyaspor'un mücadele edeceğini sözlerine ekledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler