« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bülent Korkmaz Adnan Sezgin'i eleştirdi

1987-2005 yılları arasında Galatasaray formasıyla 630 maça çıkan Bülent Korkmaz, Sarı Kırmızılı ekibin yaşadığı son şampiyonluktan bir Galatasaraylı olarak mutlu olduğunu ve bu başarıda emeği geçen herkesi tebrik ettiğini söyledi.

DHA
SON GÜNCELLEME

Futbolu bırakmasının ardından teknik direktörlük yapmaya başlayan Bülent Korkmaz, Galatasaray'ın Felkamp'ın istifasından sonra teknik adamsız kaldığı görüşlerine katılmadığını ifade etti. Korkmaz ayrıca Felkamp'ın istifasının ardından Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin'in de takım kurulmasına müdahalesinin kötü ve yanlış bir örnek olduğunu söylerken,"Adnan Sezgin de bu işin içindeymiş. Bence bu kötü ve yanlış bir örnek. Çünkü takımı yapan teknik direktördür. Bunu herkesin böyle bilmesi lazım" dedi.

"Bir Galatasaraylı olarak, Galatasaray'ın şampiyon olmasından mutlu oldum. Tüm ekibi tebrik etmek lazım. Şampiyonluk hiç bir zaman kolay kazanılmaz. Her zaman zor olur. Artık amacları Avrupa'da başarı kazanmak olmalı. Avrupa'da yakalanacak bir başarı bu şampiyonluğun değerini daha da çok artırır. Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe gibi büyük kulüplerin oyuncuları her zaman başarıya ulaşmak için çalışırlar. Hedefleri hep en yukarılardır. Bu futbolcuların ruhunda hep kazanma iç güdüsü vardır. Anadolu takımlarında bu isteği çok fazla göremezsiniz. Ayrıca Galatasaray son altı hafta teknik direktörsüz değildi. Cevat Hoca ile birlikte iyi bir ortam yakaladılar. Duyduğum kadarıyla Adnan Sezgin'de bu işin içindeymiş. Bence bu kötü bir örnek. Çünkü takımı yapan teknik direktördür. Bunu herkesin böyle bilmesi lazım. Ama Galatasaray'da son dönemde yaşanan Adnan Sezgin'in takım kurulmasına müdahalesi son derece yanlış bir örnekdir. Sonuç olarak orada emek veren insanlara saygısızlık olarak nitelendiriyorum. Herkes kendi görevini yapmalı. Görevinizin dışına çıkarsanız Türk futbolunda insanların kafası karışır. Bu istisnanın bir daha olacağını sanmıyorum".

Bülent Korkmaz Galatasaray'ın teknik adam arayışlarını sürdürdüğü bu dönemde, kendisinin bu konu ile ilgili bir tasarufu olamayacağını söyledi ve "Galatasaray teknik direktörü olup olmamam benim insiyatifimde olan bir şey değil. Başkan ve yönetim kurulunun vereceği karardır" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler