ZONGULDAK HABERLERİ

Bülent Ecevit Üniversitesi Medem Etkinliklerine Hızlı Başladı

IHA
07.10.2015 - 10:08Son Güncelleme :

BEÜ MEDEM ETKİNLİKLERİNE HIZLI BAŞLADI

IHA

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Medeniyet Araştırmaları ve Değerler Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğüne (MEDEM) yönetici ataması yapıldı. Aynı zamanda Üniversitenin Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörü olarak görev yapan Öğr. Gör. Femi Gür, Merkezin kurucu müdürü olarak atandı.
BEÜ Senatosunca Medeniyet Araştırmaları ve Değerler Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi kurulması kararlaştırılmış, Merkez, yönetmeliğinin Resmi Gazetede yayınlanmasının ardından resmen faaliyetine başlamıştı.
2015-2016 Akademik Yılı güz döneminin başlamasıyla birlikte planlanan çalışmalara hız verdiklerini belirten Merkez Müdürü Öğr. Gör. Femi Gür; “Medeniyet Araştırmaları ve Değerler Eğitimi Uygulama Araştırma Merkezi, kadim medeniyetimizin tüm yönleriyle ortaya konmasını sağlayacak çalışma ve araştırmalar yürütecek bir platform oluşturmak amacıyla kuruldu. Bu çerçevede yıl içinde çok önemli etkinlikler gerçekleştirmeyi planlıyoruz. İlk etapta Dil ve Edebiyat Araştırmaları, İktisat Araştırmaları, Sanat ve Arkeoloji Araştırmaları, Siyaset Araştırmaları, Tarih Araştırmaları, Toplum Araştırmaları alanlarında çalışmalar yürüteceğiz. Yine Merkez bünyesinde farklı alanlarda atölye çalışmaları yapacağız. 2015-2016 Akademik Yılı içinde komşuluk atölyesi, yaşlılar atölyesi, yetimlerle dayanışma atölyesini kurmayı hedefliyoruz. Kadim medeniyetimizin en önemli eserlerinden olan Mevlana Celaleddin Rumi’nin yazdığı Mesnevî-i Manevî’yi orijinal nüsha ile karşılaştırarak okumalar gerçekleştireceğiz. Ayrıca ‘Çocuk Yazarlar’ın yetişmesi için hazırladığımız çalışmaların sonuna geldik. Çok yakında bu çalışmamız hakkında kamuoyunu bilgilendireceğiz. Bu vesileyle ilk çalışmamız olan ‘Enderun Buluşmaları’nın 12 Ekim Pazartesi günü başlayacağının müjdesini vermek isterim” dedi.
Medeniyet Araştırmaları ve Değerler Eğitimi Uygulama Araştırma Merkezi (MEDEM), ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine yönelik olarak 12 Ekim 2015 - 15 Ocak 2016 tarihleri arasında “Enderun Buluşmaları” adı altında ‘Değerler Eğitimi’ temalı kurslar düzenleyecek. Ücretsiz olan kurslar için http://medem.beun.edu.tr/ adresinden veya BEÜ Farabi Kampüsü MEDEM Kütüphanesinden ayrıntılı bilgi alınabileceği bildirildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden Bülent Ecevit Üniversitesi Medem Etkinliklerine Hızlı Başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Ekim 2015 tarihinde saat 10 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bülent Ecevit Üniversitesi Medem Etkinliklerine Hızlı Başladı haberi güncellenecektir.

  ZONGULDAK NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ekim 2017, Pazar
  • İmsak
   05:23
  • Guneş
   07:05
  • Öğle
   12:49
  • İkindi
   15:46
  • Akşam
   18:10
  • Yatsı
   19:40
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı