ZONGULDAK HABERLERİ

Bülent Ecevit Üniversitesi Eczacılık Fakültesi eğitime başlıyor

DHA
27.03.2016 - 18:44Son Güncelleme :
DHA

ZONGULDAK, (DHA) - BÜLENT Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Eczacılık Fakültesi, önümüzdeki akademik yılında 60 öğrenci ile eğitime başlayacak.
BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, Eczacılık Fakültesi’nin üniversite için çok önemli olduğunu belirterek, şunları söyledi:
"Sağlık bilimleri alanında kapasitemizi ve çeşitliliğimizi artırmaya devam ediyoruz. İbn-i Sina kampüsünde Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Zonguldak Sağlık Yüksekokulu ve Ahmet Erdoğan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulundan sonra Sağlık Bilimleri alanında güçlülüğümüzü daha fazla artırmak için Haziran 2012 tarihinde Eczacılık Fakültesi'ni kurmuştuk. Altyapı ve insan kaynaklarında önemli mesafeler aldık. Ve 2016-2017 akademik yılında öğrenci alma teklifimiz YÖK tarafından onaylandı. Çok mutluyuz. Yeni açmış olduğumuz bir fakülteyi daha hizmete almış olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Eczacılık Fakültesi’nin kurulması ve gelecek dönem eğitime başlaması büyük bir başarıdır. İnanıyorum ki Eczacılık Fakültesi zamanla sadece eğitimde değil araştırmada da üniversitemize büyük güç katacaktır. Üniversitemize, Zonguldak’a ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu başarıların kalıcı ve sürdürülebilir olması adına yoğun çaba sarf ediyoruz."

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden Bülent Ecevit Üniversitesi Eczacılık Fakültesi eğitime başlıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2016 tarihinde saat 18 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bülent Ecevit Üniversitesi Eczacılık Fakültesi eğitime başlıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı