« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bülent Demirlek UEFA'yı karıştrırdı

Bülent Demirlek, İnter Toto Kupası’nda görevlendirildi. Kendisine Süper Lig’de maç verilmediği öğrenilince, tebliğ geri alındı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

TFF'den Bülent Demirlek açıklaması

SÜPER Lig’de maç alamayan FIFA kokartlı hakemlerimizden Bülent Demirlek, UEFA tarafından Avrupa’da İnter-Toto Kupası maçında görevlendirilince ortalık karıştı. UEFA, mayıs ayında Futbol Federasyonu’na bir yazı göndererek bugün oynanacak olan Gorica (Slovenya)-Chernomore (Bulgaristan) maçında Bülent Demirlek’e görev verildiğini bildirdi.

Ancak geçen ay Türkiye’ye gelen UEFA yetkilileri, çerçeve statü doğrultusunda Futbol Federasyonu’nda bazı incelemelerde bulundu. UEFA, ülkesinde maç alamayan FİFA kokartlı hakemlere kendilerinin de görev vermediğini hatırlattı. Bu gelişmeler sonucu Futbol Federasyonu, UEFA’ya bir yazı göndererek, "Bülent Demirlek, üst ligimizde uzun süredir görev alamıyor" ifadesini kullandı. UEFA da bunun üzerine Demirlek’ten maçın geri alındığını yazılı olarak federasyona resmen iletti.

Biletler iptal

Bu yazışmalardan haberi bulunmayan Bülent Demirlek, UEFA’dan gelmesi gereken uçak biletlerini almak için dün THY ile irtibat kurdu. Ancak THY’dan "Biletiniz iptal edildi" yanıtını aldı. Çok şaşıran Demirlek, Futbol Federasyonu yetkililerini de arayınca acı gerçeği öğrendi.

Öte yandan UEFA’nın isteği üzerine Merkez Hakem Kurulu (MHK) tarafından Demirlek’e yardımcı olarak atanan Bülent Gökçü ve Volkan Narinç’in görevleri de doğal olarak iptal edildi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz