« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bülent Boğ: Boldon korkak, Greene yetersiz

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Bülent BOĞ

Eylül ayında pistlere veda edecek ABD'li ünlü atlet Michael Johnson, bir röportajında 200 metredeki rakipleri Ato Boldon ve Maurice Greene'i çarpıcı sözlerle eşleştirdi. 200 ve 400 metre dünya rekortmeni Johnson, ‘‘200 metrede en yetenekli atlet Boldon, fakat o birincilik kürsüsüne çıkamaz. Ben ve Greene olimpiyatta sakatlığımız nedeniyle koşamadık. Favori Boldon'du ama o başarılı olamadı. Onu korkutmak için favori göstermek yeter. Greene 100 metrede müthiş, ama 200 metrede sadece iyi, güçlü ve dayanıklı değil. 200 metreyi düzenli olarak 19.7 ve 19.8'de koşamaz’’ dedi.

Plajın dev mankeni

31 yaşındaki Gabrielle Reece, ABD plaj voleybolunun en ünlü isimlerinden birisi. 1990'da Florida Üniversitesi'nde en iyi voleybolcu seçilen 1.94'lük Reece, bugün profesyonel olarak plajlarda boy gösterip, başarıdan başarıya koşuyor. Reece, voleyboldan uzak kaldığı günlerde de podyumlara çıkıyor. Sport&Fitness, Outside, Shape, Self, Elle, Haper's Bazaar, Volleyball ve Life gibi dergilere kapak olan Reece, ABD'de TV programı yapımcılarının vazgeçemediği isimler arasında.

Korkma, sönmez bu şafaklarda...

Budapeşte'deki Avrupa Sutopu Şampiyonası finalinde Yugoslavya, İtalya'yı 8-5 yenerek şampiyon oldu. Ancak maçtan önceki tanıtım seramonisindeki skandal, aslında Türk-Yunan halklarının nasıl içiçe olduğunun çarpıcı örneğini gözler önüne serdi.

İşte şampiyonayı izleyen Yunanlı gazeteci Yannis Koukulas'ın sözleriyle yaşanan gerçek: ‘‘Sporcular havuzun kenarındaydı ve tören için ulusal marşın çalınması bekleniyorduk. Ve bir marş başladı. Yugoslavlar şaşkın birbirlerine bakıyordu. Ben de bir tuhaflık seziyordum, ama melodi yabancı değildi. Sözlerini bildiğim için, bir iç güdüyle eşlik etmeye başladım: Korkma, sönmez bu şafaklarda...’’

Konuyla ilgili Yüzme, Atlama Sutopu Federasyonu Başkanı Haluk Toygarlı'nın esprili yaklaşımı ise şöyle: ‘‘Milli Takımımız şampiyonada yoktu. Ama herhalde Macarlar, benim orada olduğumu görüp marşımızı çaldılar.’’

Barbar golfçüye ceza

ABD'li golfçü Harry Wagner, West Palm Beach'te golf oynarken üzerlerine saldırdığını iddia ettiği siyah bir kuğuyu şoförüyle birlikte sopayla vura vura öldürünce kendisini mahmekede buldu. Wagner, hayvanlara zulüm etmekten, 1 yıla varan hapis ve 5000 dolar para cezası istemiyle yargılandı. Yargıc, Wagner'e New York hayvan koruma örgütünde 30 saat kamu hizmeti, 2500 dolar yardım, kentin şerifine de 800 dolar ödeme cezası verdi. Wagner bunları 3 ay içinde yerine getirmez 6 ay hapis yatacak. Trump Uluslararası Golf Kulübü, Avustralya'dan getirilen 4 siyah kuğudan ikisini de timsahlar tarafından parçalandığını açıkladı.

Küçük kızın büyük düşü

Sydney Paralympics'te altın madalya kazandıktan sonra ‘‘Hem Paralympics hem de Olimpiyat Oyunları'nda yarışan ilk Kanadalı yüzücü olmak’’ istiyorum diyen Kirby Cote, bu yolda önemli bir adım atıyor. Görme özürlü Kirby, 1 yarış daha kazanırsa Manitoba takımına girecek ve 11-25 Ağustos'taki Kanada Yaz Oyunları'nda özürlü olmayan sporcularla yarışma hakkını kazanacak. 16 yaşındaki Kirby'nin özürlüler kategorisinde bir çok dünya rekoru bulunuyor.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz