Gündem Haberleri

  Buldan'da CHP yönetimi istifa etti

  DHA- Özcan DURUSOY/ BULDAN
  30.07.2007 - 12:23 | Son Güncelleme:

  Denizli'nin Buldan İlçesi'nde genel seçimlerde alınan sonuçlardan sonra 2 yıldan bu yana görev yapan İlçe Başkanı Özcan Başün ve 10 yönetim kurulu üyesi birlikte istifa etti.

  İlçe Başkanı Başün ile birlikte yönetim kurulu üyeleri Naci Arık, Hacip Özcan, Bekir Gürol Sert, Muzaffer Yalabıkoğlu, Mehmet Kahraman, Remzi Uslu, Ayşen İşçioğlu, Raziye Şenözen, Özgür Önder ve Salih Tan, istifa dilekçelerini il yönetimine gönderdi. 2 yıldan bu yana görev yapan ilçe yönetimi adına açıklama yapan Başkan Özcan Başün, genel seçimlerde alınan sonuçları başarısızlık olarak gördüklerini, Genel Başkan Deniz Baykal'ın seçim sonrası tutumunu onaylamadıkları için istifa ettiklerini söyledi. İstifa kararının oy birliğiyle alındığını söyleyen Başün, şöyle dedi:

  “Son seçimlerde Buldan'da aldığımız yüzde 24.5 oy hem Denizli il merkezinden hem de ülke genelinde partimizin aldığı oy oranından yüksektir. Ancak, bu oran bizim için yeterli değildir. Bu arada genel başkanın ve genel merkezin seçim sonrası tutumunu da onaylamıyoruz. İstifa kararımızda parti içi demokrasinin işlememesi, antidemokratik tutum ve davranışlar etkili olmuştur. Herkes sorumluluğunun gereğini yerine getirmelidir.”

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı