MUŞ HABERLERİ

Bulanık’ta Tablet Dağıtımı

IHA
26.10.2015 - 16:31Son Güncelleme :

ÖĞRENCİLERE TABLET BİLGİSAYAR DAĞITILDI

IHA

Muş’un Bulanık ilçesinde Fatih Projesi kapsamında tablet dağıtıldı.
Eğitimde kaliteyi artırmak, fırsat eşitliğini sağlamak ve okullardaki teknolojiyi iyileştirmek amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan Fatih Projesi kapsamında Bulanık Anadolu Lisesi’nde öğrencilere tablet bilgisayar dağıtıldı. Tablet bilgisayar dağıtımına katılan Bulanık Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip, öğrencilere teknolojiyi en iyi şekilde kullanmaları tavsiyelerinde bulundu. Edip, “Çağımızın vazgeçilmezi olan bilgisayar her anlamda öğrencilerimize yardımcı olacağı kanaatindeyim" dedi.
Edip, öğrencilere teknolojiyi en iyi şekilde kullanmaları tavsiyelerinde bulunarak “Fatih Projesi kapsamında bu tablet bilgisayarlar ve ders araç gereçleri internet alt yapısı öğrencilerimizin, okullarımızın, öğretmenlerimizin hizmetine sunuluyor. Burada amaç teknolojiden faydalanmaktır. Teknolojiden faydalanmadığımız takdirde günü yakalamamız, çağı yakalamamız, dünyayı yakalamamız mümkün değil. Sizler bizim için çok değerlisiniz. Sizler bizim yarınlarımız, geleceğimizsiniz, Türkiye’nin geleceğisiniz. Siz ne kadar iyi ve donanımlı yetişirseniz ülkemizin geleceği de sizlerin sayesinde daha kolay olur. Bu teknoloji iyi kullanıldığında iyidir. Dolayısıyla bunu bilinçli kullanmak lazım ve bunun içinden dünyaya açılarak da sadece teknolojinin kullanıcısı pozisyonunda kalmamalıyız. Kalmamak için de sizlerin daha fazla kafa yorması lazım, daha fazla araştırma yapması lazım. Ben bunları sizin yapacağınıza inanıyorum ve bu tabletleri güle güle kullanmanızı ve başarılı çalışmalar yapmanızı diliyorum” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından 10’uncu sınıflara tablet bilgisayarları verildi.
Tablet bilgisayarları alan öğrenciler, kendilerine bu imkanı sağlayan tüm yetkililere teşekkür ettiklerini dile getirdiler.
Bulanık Anadolu Lisesi’ndeki tablet bilgisayar dağıtımı programına İlçe Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip, şube müdürleri Veysi Bora ve Yalçın Tunçel, okul müdürü Yavuz Tektaş ile öğretmenler katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muş ilinden Bulanık’ta Tablet Dağıtımı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 16 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bulanık’ta Tablet Dağıtımı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı