MUŞ HABERLERİ

Bulanık’ta Kömür Dağıtımı

IHA
28.10.2015 - 10:46Son Güncelleme :

BULANIK'TA 8 BİN TON KÖMÜR YARDIMI DAĞITIMI DEVAM EDİYOR.

IHA

Muş’un Bulanık ilçesinde ihtiyaç sahibi 8 bin aileye kömür yardımı dağıtımı devam ediyor.
Bulanık Kaymakamı Ömer Şahin, ilçe genelinde 9 mahalle, 6 belde, 56 köy ve 32 mezrada daha önce tespit edilen ihtiyaç sahiplerine kömür dağıtımının devam ettiğini söyledi. Kaymakam Ömer, ilçeye gelen 8 bin ton kömürü birer ton olarak dağıtımının her gün 08.00 ile 18.00 saatleri arasında devam edeceğini ifade etti. Kaymakam Ömer, "Türkiye Cumhuriyeti sosyal bir hukuk devleti olması özelliği ile yoksul kesimlerin desteklenmesine yönelik sosyal politikalar üretmekte ve toplumsal dayanışmanın güçlendirilmesine yönelik olarak her zaman vatandaşının yanındadır. Dağıtımlar ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı incitmeden kapılarına kadar götürülerek teslim edilmektedir. Kesinlikle dini, ırkı ne olursa olsun ayırt etmeden, devlet olarak fakir ve mağdursa yardım etmek görevimizdir. Kış ayları başlamadan onların yakacak ihtiyaçlarını gidermek üzere ekiplerimiz gayretle çalışmalarına devam ediyor. Vakıf olarak ilçemizde bulunan yardıma muhtaç ailelerimize kömür yardımının yanı sıra gıda ve ilaç başta olmak üzere çeşitli yardımlarda da bulunuyoruz" ifadelerini kullandı.
Hak sahiplerine kömürlerinin evlerinin önüne kadar götürülerek yetkililer huzurunda imza ile teslim edildiği belirtildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muş ilinden Bulanık’ta Kömür Dağıtımı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 10 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bulanık’ta Kömür Dağıtımı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı