Gündem Haberleri

  Bulanık’ta göstericiler polisle çatıştı: 1 yaralı

  BULANIK (Muş),(DHA)
  15.12.2009 - 12:25 | Son Güncelleme:

  MUŞ'un Bulanık İlçesi'nde kapatılan DTP’nin ilçe binası önünde yapılacak basın açıklamasına katılanlar, işyerlerini ve polisi taş yağmuruna tuttu. Yaklaşık bin 500 kişinin katıldığı gösteriler sırasında 1 kişi başından yaralandı.

  Bulanık’ın Aslanpaşa Caddesi'nde kapatılan DTP’nin ilçe binası önünde basın açıklaması nedeniyle esnaf işyerlerini açmadı. Bugün saat 11.00 sıralarında yaklaşık bin 500 kişinin katıldığı toplantı başlamadan bazı gruplar, işyerlerine saldırdı. Çevrede önlem alan polis, göstericilere engel olmak için tazyikli su ve gözyaşartıcı bomba kullandı. Atılan taşlarla açık olan bankaların ve işyerlerinin camları kırıldı.
  Göstericilerden 150 kişilik grupla polis arasında çıkan çatışmada 1 gösterici yaralandı. Başından yaralanan gösterici Bulanık Devlet Hastanesine kaldırıldı. Göstericinin sağlık durumu ciddiyetini koruyor.

  Olaylar sırasında AK Parti binası da taşlanırken, bir gurup gösterici de FEM Dershanesi'ne girerek, hasar verdi. Göstericilerle güvenlik güçleri arasında ilçede yer yer olaylar sürüyor.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı