MUŞ HABERLERİ

Bulanık’ta Dsyb Şubesi Açıldı

IHA
27.02.2015 - 15:49Son Güncelleme :

MUŞ’UN BULANIK İLÇESİNDEKİ ÇİFTÇİ VE HAYVAN YETİŞTİRİCİLERİNİN İŞLERİNİN KOLAYLAŞTIRILMASI VE HİZMETİN YETİŞTİRİCİLERİN AYAĞINA GÖTÜRÜLMESİ AMAÇLI DAMIZLIK SIĞIR YETİŞTİRİCİLERİ BİRLİĞİ (DSYB) ŞUBESİ AÇILDI.

IHA

MUŞ (İHA) – Muş’un Bulanık ilçesindeki çiftçi ve hayvan yetiştiricilerinin işlerinin kolaylaştırılması ve hizmetin yetiştiricilerin ayağına götürülmesi amaçlı Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği (DSYB) Şubesi açıldı.
Şubenin açılış törenine Bulanık Kaymakamı Ömer Şahin, Muş Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Salih Özmen, Muş Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Yardımcısı Mehmet Gündoğdu, Bulanık Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı M. Hanifi Koşuncu, Esnaf Kefalet ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Yakup Kaya, Şoförler Odası Başkanı Bahattin Taşkıran, Ziraat Odası Başkanı Nevzat Taşdemir, Kızılay Başkanı Seracettin Yılmaz, kurum amirleri ve çok sayıda birlik üyesi katıldı. Burada bir konuşma yapan Mehmet Salih Özmen, amaçlarının hizmeti çiftçilerin ayağına getirmek ve böylelikle işlerini kolaylaştırmak olduğunu belirterek, artık yetiştiricilerin birçok işlem de Muş’a gelmeden işlerini şubede kısa sürede yapabileceklerini söyledi. Özmen, “Seçildiğimizde şube sayımızı arttıracağız ve hizmeti ayağınıza getireceğiz demiştik. Bugün bunu gerçekleştirdik. Bulanık DSYB’ye ve üyelerine yakışanın da bu olduğunu düşünüyorum. Her sene hedef çıtamızı yükselterek, daha iyi ve hızlı hizmet veren bir birlik olmaya çalışıyoruz” dedi.
İlçe Kaymakamı Ömer Şahin ise, yeni açılan şubenin üretici ve çiftçilere katkı sağlayacağını belirterek, “Bu yerinde hizmet noktasında çok güzel bir iş. Çünkü yerinde hizmetin önemi gerçekten büyük. Üreticilerimize, çiftçilerimize çok değerli katkılar sağlayacaktır” şeklinde konuştu.
Açılış ve ziyaretçilerin şubeyi gezmelerinin ardından bir açıklama yapan Bulanık DSYB Başkanı Cemal Aral, hizmete yeni başlayan şubenin tüm üyelere hayırlı olmasını dileyerek, hizmeti halkın ayağına getirdiklerini söyledi.
Yapılan konuşmaların ardından protokol üyeleri ve tarım platformu üyeleri tarafından şubenin açılış kurdelesi kesildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muş ilinden Bulanık’ta Dsyb Şubesi Açıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2015 tarihinde saat 15 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bulanık’ta Dsyb Şubesi Açıldı haberi güncellenecektir.

MUŞ NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:31
 • Guneş
  07:16
 • Öğle
  12:19
 • İkindi
  14:46
 • Akşam
  17:01
 • Yatsı
  18:34
Sayfa Başı