MUŞ HABERLERİ

Bulanık’ta Aşure Dağıtımı

IHA
27.10.2015 - 12:25Son Güncelleme :

TRAKTÖR BAYİSİ AŞURE DAĞITI

IHA

Muş’un Bulanık ilçesindeki John Deere Bayisi tarafından aşure dağıtımı yapıldı.
Vatandaşların duası ile başlayan program daha sonra ilahiler eşliğinde devam etti. Halkın yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte vatandaşlara aşure dağıtıldı. Aşure dağıtım programında konuşan John Deere’nin Muş- Bulanık Bayisi Naim Gökdağ, “Muharrem ayı, peygamberimizin bize müjdelediği günlerden bir tanesi. Bugün veya yarın tutulacak oruçların iki seneye kadar tutulmuş oruca tekabül edilen kıymetinin olduğundan bahsolunur. Aynı zamanda Hz. Hüseyin’in haksızlık karşısında Hakk’a yürüdüğü bir gündür. Bunu da içimizde hissederek, birlik ve beraberlik şuuru içerisinde bugününüzü tebrik ediyorum. Allah mübarek etsin” dedi.
İnsan Hakları Parkı önünde hem traktörlerin tanıtımını hem de aşure dağıtımı yaptıklarını anlatan Naim Gökdağ, “Birlik ve bütünlüğümüzü daha ileri seviyelere çıkarmak için böyle bir etkinlik düzenledik. Muharrem ayı dolayısıyla hem aşure dağıtımı yapıyoruz hem de halkımıza traktörlerimizin tanıtımını yapıyoruz. İnşallah bu tür etkinlikleri daha çok yapacağız” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muş ilinden Bulanık’ta Aşure Dağıtımı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 12 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bulanık’ta Aşure Dağıtımı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı