MUŞ HABERLERİ

Bulanık’ta Aşure Dağıtımı

IHA
26.10.2015 - 16:25Son Güncelleme :

OKULDA AŞURE DAĞITILDI

IHA

MUŞ (İHA) – Muş’un Bulanık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Muharrem ayı vesilesiyle öğrencilerine aşure ikram etti.
Bulanık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Muharrem ayı sebebiyle bu sene ilk defa düzenledikleri Aşure Günü’ne Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip, şube müdürleri Yalçın Tunçel ve Veysi Bora da katıldı.
Bulanık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri, Muharrem ayında farkındalık oluşturmak düşüncesiyle kendi imkanlarıyla yaptırdıkları aşureleri öğrencilerine ve okul personeline dağıttı. Burada konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip, “Hepinizin Aşure Günü kutlu olsun. Geleceğiniz aşure gibi tatlı olsun, aşure gibi renkli olsun. Bizleri buraya davet ettiğiniz için ve böyle bir hayra vesile olduğunuz için sizlere, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Bulanık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Yelda Olgun ise, etkinliğe vesile olan tüm idareci, öğretmen ve okul personeline teşekkür etti. Olgun, "Birlik, beraberlik, toplumsal kaynaşma ve ortak değerlerimizin sembolü haline gelen aşurenin hayırlara vesile olmasını diliyorum" dedi.
Konuşmaların ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip ve beraberindekiler tencerelerin başına geçerek aşure dağıttılar.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muş ilinden Bulanık’ta Aşure Dağıtımı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 16 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bulanık’ta Aşure Dağıtımı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı