MUŞ HABERLERİ

Bulanık’a 342 Öğretmen Atandı

IHA
19.09.2015 - 09:31Son Güncelleme :

BULANIK'A 342 ÖĞRETMEN ATAMSI

IHA

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından Muş’un Bulanık ilçesine 342 öğretmen ataması yapıldığı belirtildi.
Yapılan atama sonrası resmi işlemlerini yapmaya gelen öğretmenler, Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne akın etti. Bulanık ilçesine atanan ve büyük bir heyecan içerisinde olduklarını dile getiren öğretmenler, "Bulanık’ı daha önce internetten araştırdık. Göründüğünden daha büyük bir ilçe ve çok mutluyuz" dediler. Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip ise, yeni göreve başlayan ve ilk ataması olan bütün öğretmenleri odasına davet ederek, onlara ilçe hakkında bilgi verip her türlü sıkıntılarında yanlarında olduklarını ifade etti. Yüksek oranda yapılan öğretmen atamalarından dolayı memnun olduklarını söyleyen Edip, "2015-2016 eğitim öğretim yılında ikinci dönem başlamış oldu. Bütün öğrencilerimize, öğretmenlerimize hayırlı olsun. Tatil sürecinde 210 öğretmenimiz özür grubundan dolayı tayini çıkarak ilçemizden ayrıldı. 2015 eylül atamalarında da ilçemize 342 öğretmen ataması yapıldı. Bu öğretmenlerimizden 42 sınıf öğretmeni, geriye kalanlar ise branş öğretmenleridir. Bu sayı ilçemizin ihtiyacını büyük ölçüde karşılayacak. Eğitim açısından yeni öğretmenlerimizin gelmesi Bulanık’taki eğitimimize büyük bir ivme kazandıracaktır. Yeni gelen öğretmenlerimize şimdiden hayırlı olsun. Yeni gelen öğretmenlerimizde büyük bir beklentimiz var. Yeni gelen öğretmenlerimiz hem branş bazında olsun hem de sınıf öğretmeni bazında olsun Bulanık’a çok şey katacağını düşünüyorum. Öğretmenlerimizin gelişinde onlara çok yardımcı olduk. Kalacak yer konusunda, ulaşım konusunda ve müdürlüğümüzdeki işlemlerin hızlı olması açısından gerekli destekleri vermekteyiz. İlçemizde bulunan görevli arkadaşlar ve diğer öğretmen arkadaşlarımızla yeni gelen öğretmenlerimize yardımcı oluyoruz" dedi.
Bakanlık tarafından çekilen kura sonucunda ilçeye atanan öğretmenlerin göreve başlama esnasında "İlk Atama Başvuru Rehberi"nde belirtilen belgeler ile birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü "Bilgi İşlem" biriminden kararnamelerini almaları gerekmekte olduğunu ifade eden Edip, "Müstakil müdürlüklere atanan öğretmenlerimiz kararname ve ekte bulunan evrakları eksiksiz tamamladıktan sonra okullarına, müstakil olmayan okullara atanan öğretmenlerimiz ise İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne müracaat etmelidir. Ayrıca barınma ve gece konaklama için erkekler Bulanık Anadolu Lisesi Pansiyonundan, bayanlar ise Anadolu Teknik ve Meslek Lisesi pansiyonlarından yararlanabilirler” şeklide konuştu.
Bulanık’a ilk ataması yapılan Dilek Köseoğlu ise, mesleğe ilk başlamanın heyecanını yaşadığını belirterek, “İlçe Milli Eğitim Müdürümüz bizleri odasına davet ederek, görevimizde başarılar diledi. Burada yalnız olmadığımızı ve müdürümüz devamlı yanımızda olacağını dile getirdi. Öğretmenler olarak kendilerine sonsuz teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muş ilinden Bulanık’a 342 Öğretmen Atandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Eylül 2015 tarihinde saat 09 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bulanık’a 342 Öğretmen Atandı haberi güncellenecektir.

  MUŞ NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   04:41
  • Guneş
   06:18
  • Öğle
   12:10
  • İkindi
   15:16
  • Akşam
   17:42
  • Yatsı
   19:07
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı