GİRESUN HABERLERİ

Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar Esnaflarla Buluştu

IHA
28.10.2015 - 14:22Son Güncelleme :

BULANCAK BELEDİYE BAŞKANI RECEP YAKAR ESNAFLARLA TOPLANTI YAPTI. YAKAR;"BULANCAK HER GEÇEN GÜN KALKINAN, BÜYÜYEN NÜFUSU KATLANAN BİR İLÇEDİR"

IHA

Giresun’un Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, ilçedeki esnaflarla bir araya geldi.
Toplantıda konuşan Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar ”30-40 yıllık su ve atık su alt yapısı, yollar artık Bulancak’ı kaldıramıyor. Amacımız geçmişi suçlamak değil ama Bulancak her geçen gün kalkınan, büyüyen, nüfusu katlanan bir ilçedir. Borular, hatlar çürümüş. Şu an belki sıkıntılar yaşayarak sürdürdüğümüz, halkımızı da mağdur ettiğimiz su ve atık su proje bu nedenle hayati önem taşıyor. Bütün Bulancak ilçesinin su ve atık su hatlarının en ücra köşelere kadar yeniliyoruz. Alt yapıya çok önemli paralar harcıyoruz. Her yağışta büyük sorunlar ortaya çıkartan dereleri ve caddeleri dev borularla güçlendiriyoruz. Biten yerleri de beton ve asfalt kaplama yapıyoruz. Asfalt yaptığımız yerlerin kaldırımlarını yenileyeceğiz ve ışıklandıracağız. Beton santralimizle yollarımızı betonlaştıracağız. Ana caddeleri sıcak asfalt yapacağız. Bulancak ilçesi dönüşümü yaşıyor. Bunu gören iyi niyetli değerli Bulancaklılar bize sabır gösterdiklerini görüyoruz" dedi.
Her türlü eleştiriye açık olduklarını belirten Yakar "Her türlü fikre açığız ama hakarete karşıyız. Konuşarak, karşılıklı istişare ederek Bulancak İlçesini yenileyeceğiz. Parka bahçe, yollar, projeler, araç parkı hepsini kendi öz kaynağımızla borçlanmadan yeniliyoruz, projelerimizi tek tek hizmete sokuyoruz. Burada en büyük görev sevgili Bulancaklılara düşüyor. Bulancak Halkı şehrine sahip çıkmalı tuğlalı evlere, kaldırım işgallerine ve ilçemiz için olumsuz şeylere son verecek. Hep birlikte gelişeceğiz ve modernleşeceğiz” diye konuştu.
Yakar, esnaf buluşmasına katılanlara teşekkür ederek önümüzdeki günlerde sanayi esnafıyla da bir bilgilendirme toplantısı yapacaklarını duyurdu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Giresun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Giresun ilinden Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar Esnaflarla Buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 14 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar Esnaflarla Buluştu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı