Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bulak'ın 3 silahı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Trabzonspor Teknik Direktörü Giray Bulak, Siirt deplasmanında, Hami-Sergen-Löbe üçlüsüne güveniyor. Bu üç futbolcuyla bir toplantı yapan Bulak, 'Siirt maçında sonuca sizlerin başarılı futbolunuzla ulaşacağız' dedi.

Boş alan yarat

Bordo mavili takımın teknik direktörü Giray Bulak, Siirt maçı öncesi gürüştüğü Löbe'ye, 'Yan toplarda çok etkili olmalısın. Rakibi sürekli hataya zorlamalısın, Sergen ve Hami'ye boş alan yaratmalısın' dedi. Bulak, Hami'yi de, 'Löbe'nin stiline uygun yan topların büyük bölümünün senden gelmesini bekliyoruz. Ayrıca önünü açık bulduğun anda kaleye sürekli şut atmanı bekliyorum' diye uyardı.

3 puanla döneriz

Bulak, Sergen'e ise, 'Hami ve Löbe'nin arkasında oynuyorsun. Onların yaratacağı boşluklardan, rakip kaleye sızacaksın. Derin ve çabuk paslarla Löbe ve Hami'ye pozisyon yaratmanı istiyorum' talimatı verdi. Bulak, 'Üçünüz iyi oynadığınız ve görevinizi yaptığınız taktirde öyle inanıyorum ki, Siirt'ten 3 puanla döneriz ve yolumuza devam ederiz' diyerek 3 futbolcusuna sorumluluklarının büyük olduğunu hatırlattı.

Siirt uyarısı

Futbolcularından Siirt'i hafife almamalarını isteyen Bulak, oyuncularıyla yaptığı toplantıda şunları söyledi: 'Samsun ve İstanbulspor maçlarına iyi konsantre olamamanın ve, (Nasılsa kazanırız) mantığının nelere malolduğunu gördük. Aynı şeyi Siirt'te yaşamak istemiyoruz. Dikkatli olun.'' Trabzonspor kafilesi bugün Siirt'e gidecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler