AYDIN HABERLERİ

Buharkent Belediyesi İncir Festivali İçin Ödüllü Fotoğraf Yarışması Düzenliyor

IHA
03 Temmuz 2015 - 09:11Son Güncelleme : 03 Temmuz 2015 - 09:12

AYDIN BUHARKENT BELEDİYESİ FOTOĞRAF YARIŞMASI DÜZENLİYOR

IHA

Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, Buharkent Kültür ve Sanat Şenliği 11. Taze İncir Festivali’nde ödüllendirilmek üzere incir konusunu işleyen fotoğraf yarışması düzenlediklerini açıkladı.
Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol düzenledikleri yarışmanın, Aydın ili ve Aydın iline komşu illerde yaşayan vatandaşlar arasında fotoğraf sanatını özendirmek ve bu fotoğrafların Buharkent Belediyesi aracılığı ile geniş toplum kesimlerine duyurulmasını sağlamak amacıyla yapıldığını söylerken vatandaşların ilgi göstereceklerini ümit ettiğini belirtti. Birinci olan yarışmacıya; 12-14 MP compact fotoğraf makinesi, ikinciye; tablet bilgisayar, üçüncüye de; kol saati verileceğini belirten Erol seçici kurulda bizzat kendiside bulunacak. Yapılan açıklamada yarışmacılar en fazla 3 fotoğrafla katılabilirken fotoğraflarda sadece Buharkent ve incir temalarının işlenebileceği belirtildi. Dijital ortamda değiştirilmemiş fotoğraflarda renkli veya siyah-beyaz teknikle çalışılabileceği belirtilirken fotoğrafların en az 2 megabayt olması gerektiği söylendi. Katılım koşulları içinde, yarışmaya gönderilen fotoğrafların telif haklarını Buharkent Belediyesi’ne geçmesi şartı bulunması nedeniyle, katılımcılar bu koşulları kabul etmiş sayılacak. Fotoğraf seçiminde konunun yanı sıra ışık kullanımı gibi hususlara dikkat edilecek olan yarışmada fotoğraflar daha önce hiçbir yerde yayımlanmamış olması istenirken seçici kurul üyeleri ve birinci derece yakınları yarışamaya katılamayacak. Fotoğraflar dijital ortamda (jpeg) 300 dpi çözünürlükte, üzerinde sadece 5 harfli rumuzunun yazıldığı CD’ye kayıtlı olarak teslim edilmesi istenirken, fotoğraflar Buharkent Belediyesi adresine en son 03 Ağustos 2015’ tarihinde gönderileceği belirtildi.
Seçici kurul üyeler: Mehmet Erol, Ülkü Geciloğlu, Uğur Kul, Mustafa Arı, Zeki Berhuni, Abdurrahman Çubuk, Naim Özdamar.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Buharkent Belediyesi İncir Festivali İçin Ödüllü Fotoğraf Yarışması Düzenliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Temmuz 2015 tarihinde saat 09 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Buharkent Belediyesi İncir Festivali İçin Ödüllü Fotoğraf Yarışması Düzenliyor haberi güncellenecektir.

  AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:39
  • Guneş
   06:24
  • Öğle
   13:22
  • İkindi
   17:05
  • Akşam
   20:00
  • Yatsı
   21:30
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı