Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Bugünleri değerlendirin

Koca bayram tatili bitmek üzere, pazartesi normal hayatımıza döneceğiz. Bana kızabilirsiniz ama ben bu kadar tatil seven biri değilim, sıkılıyorum. Ayrıca çalışmaya maddi manevi ihtiyacım var. Boş geçen günlere üzülüyorum.

Neyse, son iki gün için size bir iki şey önermek istiyorum. Birincisi bir resim yarışması. Evde çocuğunuzu bu yarışma için teşvik edebilir ve eserine karışmadan yarışmaya katılmasını sağlayabilirsiniz. Yarışmayı Beymen düzenliyor, "Bana Bir Yılbaşı Çizer misin?" adlı yarışmayla çocukları önce yaratıcılığa, sonra eserlerini vitrinlerinde sergilemeye davet ediyorlar.

4-7 yaş arası tüm çocuklara açık olan yarışmaya katılacak eserler, markanın Türkiye’deki yılbaşı vitrinlerinde sergilenecek. İlk üç dereceye giren eserler, özel kumaş çantaların üzerine basılacak. Bütün mağazalarda satılacak bu çantalardan elde edilecek net gelirin tamamı UNICEF Türkiye’ye bağışlanacak.

Son başvuru tarihi 31 Ekim. Ayrıntılı bilgi almak isteyenler, (212) 444 4 700’ü arayabilir. Yarışma şartlarını içeren katılım formlarını tüm Beymen’lerden de temin edebilirsiniz.

Sabancı Müzesi’nde kaçırılmayacak bir sergi var: Salvador Dali. Çocuğunuzu Dali’nin gizemli resimleriyle tanıştırabilir, saklanmış imgeleri aratabilir, oyun oynamayı çok seven Dali’nin oyunlarıyla sıra dışı bir eğlenceye katılmasını sağlayabilirsiniz. Nesnelerden Sürreal Kolajlar, Yumuşak Portreler, Çılgın Tasarımlar, Dali’nin Cadaques’i Üzerinde Çocukların Cadaques’i, Sürreal Fotoğraflar, Bilmece Resimler, Yepyeni Hayvanlar gibi etkinliklerin yer aldığı programa katılmasını sağlayın. Böylece Dali’yi tanısın, sürrealizmi öğrensin ve kendisi de sürrealist eserler yaratmaya çalışsın. Sergi öncesi aktiviteler, rehberli sergi turu ve atölye çalışmasından oluşan programlara 4-5, 6-7, 8-9, 10-11, 12-14 ve 15-17 yaş aralıkları ile kayıt olunabiliyor. Pazartesi hariç her gün var ve ücretsiz. Randevu almayı unutmayın: (212) 277 22 00
X