"Erdem Sevgi" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Erdem Sevgi" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Erdem Sevgi

Bugün zengin olsam

TWİTTER’da popüler konu başlığı haline gelen #BugünZenginOlsam, Başkentli cıvıltıcıları da cezbetti.

Bugün zengin olsam

Zengin olduğunda Ankara’yı terk etmek isteyen, Başkente deniz getirmeyi planlayan tweetçiler banknotlu cıvıltıları ekranlara taşıdı. @DenizBerfu’nun zengin olması, kendisi için tehlikeli görünüyor. Keza okulu bırakıp, Ankara’yı terk etme niyetinde. @MeltemUz da zengin olup, Ankara’dan uzaklaşmak isteyenlerden... Son dönemde şans oyunlarında büyük ikramiyelerin birer ikişer Ankara’ya çıktığı düşünülünce, Başkentli cıvıltıcıların zengin olup hayallerini gerçekleştirmeleri çok zor değil. Fakat Ankara’ya deniz getirmek isteyen @Berrr__’in hayali oldukça maliyetli...

@MeltemUz Bugün zengin olsam Ankara’dan kaçardım çok uzaklara...
@iremgng Bugün zengin olsam bu tweeti Ankara’dan degil Bodrum’dan atıyor olurdum ama yok yok hala buardayım.
@DenizBerfu Bugün zengin olsam okulu bırakıp, Ankara’yı terk ederdim.
@berrr__ Bugün zengin olsam Ankara’ya deniz getirirdim.
@disi_zamiri Bugün zengin olsam yaz okuluymuş, bütmüş bir kenara bırakıp, aşkımla güzel bir tatile giderdim... Bıktım yaz kış okul Ankara!

Trafikte makyaj

Bugün zengin olsam

YAZ aylarında kapalı yollara rağmen rahatlayan Ankara trafiğine ilişkin birbirini tutmayan cıvıltılar Twitter aleminde seyir halinde. Kimi İstanbul trafiği ile karşılaştırma yapıp Ankara’yı övüyor. Kimine göre Başkent’te trafik hala sorun olmayı sürdürüyor. @gurselekmekci halinden memnun: “İstanbul’daki trafik çilesini görünce Ankara’da yaşadığıma seviniyorum.” @srnyakgulsirer ise trafiğin yoğun olduğu bir saate denk gelmiş: “Bu ne trafik? Kimse tatile gitmedi mi Ankara’da?” @Medyacii’nin ise Başkent trafiğine ilişkin ilginç bir tespiti var: “Ankara’da trafik kadınların işine geliyor. Sabah evinden acele ile çıkıp makyaj yapamayanlar, arabada yapıyor.”

@sekodrcn “İyiki de İstanbul da yaşamıyorum” demek gerçekten güzel Ankara’da trafik sorunu sadece iş çıkış saatinde olur. Ne de olsa memur kenti.
@gurselekmekci İstanbul’daki trafik çilesini görünce Ankara’da yaşadığıma seviniyorum. Evim ile okul arası 14 kilometreyi 15-20 dakikada alıyorum.
@Sevsenolurdu Ankara’da sabahlar ne kadar güzel. Herkes işinin peşinde bir yerlere yetişme telaşında. Bir de trafik olmasa mükemmelsin Ankara.
@srnyakgulsirer Bu ne trafik? Kimse tatile gitmedi mi Ankara’da?
@omer_faruk_66 Bence İstanbul’da trafik problemi, Ankara’da da otobüs bekleme sorunu kıyamete kadar çözülmez...
@aslihangurel Azıcık yağmurda trafik bu hale gelmek zorunda mı? Neden böyle zorsun Ankara?
@Medyacii Ankara’da trafik kadınların işine geliyor. Sabah evinden acele ile çıkıp makyaj yapamayanlar, arabada yapıyor.

Dilek ve şikayet kutusu

@cigdemkirca Kış günü doğalgaz olmaz, yaz günü su olmaz. Gerçekten bıktırdın Ankara!
@mchtyagmur Her restoranda aynı menü bıktım bu Ankara’nın yemek kültüründen... Evime aşçı alacağım.
@suatustkan Ankara; bozuk trafik ışıkları, yetersiz kelimesinin kifayetsiz kaldığı yönlendirme levhaları, son derece kötü yollar...
@morjinalist Tatildekiler, lütfen Ankara’ya dönmeyin. Bu trafik ancak bizi kaldırır...
@Selmanzade Ankara’nın binaları içten çok sıcak, dıştan çok soğuk.

X