Bugün Türkiye'de hayat duruyor

Hürriyet Haber
01.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

İŞCİ ve memurlar bugün bir günlük iş bırakma eylemiyle günlük hayatı büyük ölçüde durduracak.

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Genel Başkanı Siyami Erdem, ‘‘Kamu kollarında, vergi dairelerinde, hastanelerde hayat duracak. Sadece acil servislerde iş yapılacak’’ dedi. Erdem, ‘‘İş bırakanlar, Ankara'da Kızılay Meydanı'na, İstanbul'da Beyazıt ve Sultanahmet Meydanı'na yürüyerek miting yapacaklar’’ diye konuştu. Hak-İş Genel Başkanı Salim Uslu, yarın yapılacak eylemin, genel grev olmadığını vurgulayarak, ‘‘Üretimden gelen gücümüzü kullanacağız. Eyleme canı yanan herkes destek verecek’’ dedi.

Bu arada, DİSK Yönetim Kurulu da eyleme katılacaklarını ve tüm gücü ile destekleyeceklerini açıkladı.

Emek Platformu'nu oluşturan sivil toplum örgütlerinin gerçekleştireceği eylemde, belediye otobüsleri, tren ve vapur seferlerinde ciddi bir sıkıntı yaşanacak. Ayrıca, otoyollarda ve gişelerde iş bırakma ile birlikte trafik sıkışıklıkları hissedilecek.

Memurların vergi daireleri, hastaneler ve okullarda yapacakları iş bırakma ile bu alanlarda verilen hizmette de önemli ölçüde azalma yaşanacak.

İçişleri Bakanlığı ise, 81 ilin valiliğine gönderdiği genelgede, ‘Bu eylem yasalara aykırı, gerekeni yapın’ talimatı verdi.

Neler olacak?

İşçi ve memur yarın bir günlüğüne iş bırakıyor.

Belediye otobüsleri duracak.

Banliyö trenleri sefere çıkmayacak.

Vapur seferleri yapılmayacak.

Otoyol ve köprü gişeleri tıkanacak.

Hastanelerde sadece acil servisler çalışacak.

Vergi daireleri işlem yapmayacak.

İş bırakanlar meydanlara dökülecek.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı