« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bugün pençe Çarşamba kupa

Avrupa’da bu sezon müthiş işler yapan Ergin Ataman’ın Aslanları’nın gözü en kritik iki sınavda... Strasbourg deplasmanından iyi bir sonuçla dönmenin hesabını yapan Cimbom, kupayı Abdi İpekçi’de kaldırmak istiyor.

Tolga YENİGÜN
SON GÜNCELLEME

ERGİN Ataman’ın Aslanları adım adım EuroCup’a yürüyor.
Bugün 22.00’de Strasbourg deplasmanında ilk sınavına çıkacak Galatasaray Odeabank, Abdi İpekçi’de kaldırmayı planladığı kupanın ilk perdesinde avantajlı bir skor peşinde...

Galatasaray’ın favori olarak çıkacağı final serisinde en çarpıcı ayrıntı, kupa hayalini sezon başından bu yana her fırsatta tekrarlayan Ataman’ın etrafında tüm Galatasaray camiasının birleşmiş olması...

Parkede görev tanımları net olan ve özgüvenli oyunuyla EuroCup’ta sezona damga vuran Aslan’ın çarşamba günü İstanbul’da kaldıracağı kupa, sarı kırmızılılarda basketbolun bugününü değil; geleceğini de etkileyecektir.

Tipik bir Fransız takımı Strasbourg’a gelirsek... Collins ve Beaubois’in sürüklediği Fransızlar, Weems gibi bir de jokere sahip. Strasbourg’un en ilginç istatistiği ise iç saha-deplasman dengesizliği... Eleme maçlarının 3’ünü dış sahada kazanan Fransızlar, evinde 2 kez yenilirken, 1 de iki uzatmalı beraberlik aldı.

TEK HAYALİM O KUPAYI ALMAK

EUROCUP finali öncesi Strasbourg’dan mesaj gönderen Galatasaray Odeabank Koçu Ergin Ataman, “Strasbourg’dan iyi bir sonuçla dönüp 27 Nisan akşamı kupayı hep birlikte kaldıracağız” dedi.

Hakkında çıkan transfer haberlerinden duyduğu rahatsızlığı dile getiren Ataman, “Tek amacım ve hayalim bu kupayı Türkiye’ye ve Galatasaray’a kazandırmak” diye konuştu.

 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz