Gündem Haberleri

  Bugün ifade verecek

  Murat KAZANCI / İSTANBUL
  11.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ‘İrtica ile mücadele planı’ altında ıslak imzası bulunduğu iddia edilen Deniz Kurmay Albay Dursun Çiçek, dün ifadeye çağırıldı. Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz’ün, “Çağırdık, bekliyoruz” sözlerinden kısa süre sonra, davete icabet etmemesi halinde hakkında ‘zorla getirilme’ kararı çıkması beklenen Albay Çiçek’in avukatı açıklama yaptı: “Bugün ifade için gelecek.”

  ERGENEKON soruşturmasını yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz, ‘İrtica ile Mücadele Planı’ndaki ıslak imzanın sahibi olduğu iddia edilen, Adli Tıp’ın da bu kanaatte bir rapor verdiği Deniz Piyade Kurmay Albay Dursun Çiçek’i ifadesini almak için çağırdıklarını açıkladı. Zekeriya Öz, dün adliye çıkışında basın mensuplarının soruları üzerine, Albay Çiçek’in henüz ifade vermeye gelmediğini belirterek, “İfadesini almak istedik ama henüz getirilmedi” dedi.

  Avukatı: Gelecek

  Ancak avukatı, savcılığın davetine uymazsa zorla getirilecek Albay Çiçek’in bugün, ifade vermek üzere İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na geleceğini açıkladı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Turan Çolakkadı, basında çıkan ‘Albay Çiçek zorla getirilecek’ haberleri üzerine, geçen hafta yaptığı açıklamada, Dursun Çiçek’e henüz tebligat yapılmadığını açıklamıştı.

  İşte tutuklanan yarbay

  Bu arada, önceki gün yine ‘İrticayla Mücadele Eylem Planı’yla ilgili delilleri sildikleri iddiasıyla Beşiktaş Adliyesi’ne getirilen 8 Türk Silahlı Kuvvetleri personelinden beşinin ‘İrticayla Mücadele Eylem Planı’, üçünün ise Beykoz, Poyrazköy Keçilik Mevkii’nde yapılan kazı çalışmalarında ele geçen el bombaları, C3 patlayıcı madde ile çok sayıda mühimmata ilişkin ifadelerinin alındığı anlaşıldı. Cumhuriyet Savcısı Murat Yönder’e ifade veren sekiz kişiden tutuklanma talebiyle Nöbetçi 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’ne sevk edilen Deniz Kurmay Yarbay Mehmet Emre Sezenler tutuklanırken, bir astsubaya da yurtdışına çıkış yasağı konuldu, bir Astsubay ise serbest kaldı. Diğer beş askeri personel de savcılık ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı