Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bugün hava nasıl olacak? İşte cevabı

  İSTANBUL (İHA)
  22.10.2017 - 09:14 | Son Güncelleme:

  Yurdun kuzey kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Rize ve Artvin çevreleri ile Trabzon'un doğu ilçelerinin hafif sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. İstanbul'da ise az bulutlu ve açık, sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli bir gün bekleniyor.

  Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Rize ve Artvin çevreleri ile Trabzon'un doğu ilçelerinin hafif sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Marmara’nın güney ve doğusu, Kuzey Ege, İç Anadolu'nun kuzeyi, Batı ve Orta Karadeniz ile İstanbul çevrelerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

  Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. İç ve batı kesimlerde mevsim normallerinin 1 ila 4 derece üzerinde, doğu bölgelerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle batı ve kuzeybatı, iç kesimlerde yer yer güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

  Ankara: Az bulutlu ve açık, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli 22
  İstanbul: Az bulutlu ve açık, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli 22
  İzmir: Az bulutlu ve açık 26
  Adana: Az bulutlu ve açık 29
  Antalya: Az bulutlu ve açık 26
  Samsun: Az bulutlu ve açık, sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli 21
  Trabzon: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra doğu kesimleri hafif sağanak yağışlı 20
  Erzurum: Az bulutlu ve açık 15
  Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 26

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı