« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Buğra Öner Türkiye'yi temsil edecek

Osmaniye Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, Muratcan Buğra Öner'in “Gençler Dünya Boks Şampiyonası”nda Türkiye'yi temsil edeceğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Demir, Cevdetiye beldesindeki Gençlik Spor Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, Osmaniye olarak dünya boks şampiyonu çıkarmak istediklerini belirterek, Muratcan Buğra Öner'in genç milli takım kadrosuna seçildiğini, 22 Ekim-3 Kasım tarihleri arasında Meksika'da yapılacak Dünya Boks Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil edeceğini duyurdu.

Demir, Öner'in 2005 yılında minikler, 2006 ve 2007 yılında yıldızlar Türkiye birinciliği, 2008 yılında gençler Türkiye üçüncülüğü, Ankara Bölge Şampiyona birinciliği, İstanbul Kupası birinciliği elde ettiğini, Dünya şampiyonasında da başarılı olacağına inandıklarını bildirdi.

Ökkeş Demir ayrıca, Osmaniye Gençlik Spor Çim Hokeyi Takımı'nın 2009 yılında yapılacak “Avrupa Challenge Kupası”na katılacağını söyledi.
Çim hokeyinde 5 kulüp ve 500 lisanslı sporcusu olduğunu anımsatan Demir, bu spor dalını geliştirmek için Osmaniye'de amatör lig kurduklarını, 2009 yılı başından itibaren karşılaşmaların başlayacağını kaydetti.

Çim hokeyine daha çok ailesinin ekonomik durumu iyi olmayan çocukların ilgi duyduğunu ifade eden Demir, “Gerekli her tür desteği sağlıyoruz. Muhtaç ailelerin çocukları ile başarıyı yakaladık” dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz