Buffet kanseri yendi

hurriyet.com.tr
17.09.2012 - 10:21 | Son Güncelleme:

Milyarder yatırımcı Warren Buffett, prostat kanseri tedavisini tamamladığını açıkladı.

Cuma günü ABD’li gazetelerin üst düzey yöneticileriyle bir araya gelen Buffett’ın toplantı notları ele geçirildi. Buffett’ın, “Bugün benim için harika bir gün. Bugün radyasyon tedavimin 44 günündeydim ve artık tedavim sona erdi.    

 

Nisan ayında hissedarlarına bir mektup gönderen 82 yaşındaki Buffett, prostat kanserinin ilk aşamasında olduğunu ama kanserin hayati tehlike yaratmadığını açıklamıştı.

 

Bu açıklamanın bir ay sonrasında Buffett, Omaha’da bir araya geldiği yatırımcılarıyla “kanser”in ilerleme riski olmadığını belirtmişti.

 

Buffett, hastalığıyla ilgili olarak, “Kıskanç bir kocanın kurşunu tarafından öldürülmem çok daha büyük bir risk” demişti.

 

Buffett, dünyanın en zengin iş adamlarından biri. Doğru yatırımlarıyla servetine servet katmasıyla ünlenen iş adamı henüz görevden çekileceğine yönelik bir açıklama yapmadı ama Berkshire şirketine kendisi yerine tercih ettiği isimleri belirttiği biliniyor.

 

Buffett’ın görevinden ayrılmasından sonra, görevinin CEO ile operasyonlardan sorumlu genel müdür arasında bir yerde olacağı ve yatırım biriminin başına birden fazla yönetici getireceği ifade edildi.

 

Buffett’ın radyasyon tedavisini tamamlamaktan çok memnun olduğu da ifade edildi.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı