Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Büfeci evinin önünde öldürüldü

  Ramazan ÇETİN/DENİZLİ, (DHA)
  28.04.2009 - 14:34 | Son Güncelleme: 28.04.2009 - 14:34

  DENİZLİ'ye bağlı Pınarkent Beldesi’nde tekel büfesi olan 45 yaşındaki Mehmet Güzel, evinin önünde bıçakla boğazı kesilerek öldürüldü. Cinayetin ardından, Güzel’in cebinden evinin alt katındaki büfesinin anahtarının alındığı, içeriden bir miktar alkollü içki ve sigaranın götürüldüğü belirlendi. Olay yerini görüntüleyen güvenlik kamerasının ise kablosunun kesildiği saptandı.

  Cinayet bu sabaha karşı, Çömleksaz Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi'ndeki 27 numaralı evin önünde meydana geldi. Özlem Tekel Bayii'nin sahibi, evli ve 3 çocuk basası Mehmet Güzel, işyerinin üst katındaki evinin kapısının önünde, bıçakla boğazı kesilerek öldürülmüş halde bulundu. 11 yaşındaki zihinsel engelli Barış Güzel, babasının kanlar içindeki cesedini görünce annesi 43 yaşındaki Semra Güzel'e haber verdi. Kapı önünde eşinin cesediyle karşılaşan kadın, jandarmayı arayıp bilgi verdi. Soruşturma başlatan jandarmanın olay yerinde yaptığı ilk incelemede, Mehmet Güzel’in öldürüldükten sonra cebinden büfe anahtarının alınarak bir miktar alkollü içki ve sigara götürüldüğü tespit edildi. Ardından, büfeyi karşıdan gören Mahalle Muhtarı Fevzi Mete'ye ait marketteki güvenlik kamerasının görüntüleri incelenmek istendi. Kameranın ters yöne çevrildiği ve kablolarının kesildiği belirlendi. Kamera kaydının saat 01.38'de kesildiği saptandı. Mehmet Güzel'in son olarak birlikte görüldüğü kişiler ile ailesinin ifadelerine başvuruldu. Gasp ya da hırsızlık amaçlı işlenmiş olabileceği üzerinde durulan cinayetle ilgili, eş Semra Güzel’in de aralarında bulunduğu 4 kişi gözaltına alındı. Mehmet Güzel'in ellerinde bulunan kesiklerin de boğuşma sırasında meydana geldiği belirlendi. Savcının olay yeri incelemesi ardından ceset otopsi için Pamukkale Üniversitesi Hastanesi morguna kaldırıldı.
  İfadesi alınmak üzere jandarma aracına bindirilen Mehmet Güzel'in eşi Semra Güzel ise Muğla Üniversitesi'nde öğrenim gören kızı 22 yaşındaki Seçil Güzel'e babasının öldürüldüğünü söylemekte güçlük çekti. Acılı anne kızına, büfede sadece adi hırsızlık olayı olduğunu anlattı. Zihinsel engelli 16 yaşındaki Seda ve 11 yaşındaki Barış Güzel babalarının öldürüldüğünün farkına varamadı. Engelli çocuklar şaşkınlık içinde jandarmayı ve toplanan kalabalığı izledi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı