« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Buemi ciddi ve rekabetçi takımla dönecek

Toro Rosso ile yollarını ayırmasının ardından Red Bull Racing'in yedek pilotu olan Sebastian Buemi, gelecek yıl yarış koltuğunda pistlere döneceğine inanıyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

turkiyef1.com'un haberine göre, 23 yaşındaki İsviçreli pilot, 20 Minuten gazetesine verdiği demeçte, "Red Bull, Formula 1'in bir numaralı takımı. Bir ayağım kapıda, gelecek yıl gride dönmek istiyorum, o yüzden bu önemli" dedi.

2013 için hangi takımlarda yarışabileceği sorusuna karşılık önünde bazı "seçenekler" olduğu şeklinde cevap veren Buemi, "Sözleşmeye imza atmadan daha fazlasını söyleyemem. Fakat şu an için işlerin iyi göründüğünü söyleyebilirim" dedi.

Marussia veya HRT gibi gibi arka sıralarda mücadele eden takımlarda yarışmasının sözkonusu olmadığını ifade eden Buemi, "Tabi ki yarışmak istiyorum ancak bu takımlar diğerlerinin çok gerisinde. 15 tur sonra, diğerlerinin yolundan çekilmeye çalışıyorsanız, orada gerçek bir yarışta değilsiniz demektir" dedi.

Bu ifadelerinin, 2013 için "ciddi ve rekabetçi" bir takımla temas halinde olduğu manasına gelip gelmediği sorulan Buemi, "Evet, (o manaya geliyor)" cevabını verdi.

Bu arada Toro Rosso'ya dönmesinin de mümkün olmadığını söyleyen Buemi, "Benim için Toro Rosso sayfası kapandı, geçmişte kaldı" ifadelerini kullandı.

Buemi, "Şu an işler Toro Rosso adına pek de iyi gitmiyor. Geçtiğimiz senekinden daha az puan toplayabildiler" diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz