Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Budakın: Huzursuzluk yok

Diyarbakırspor Sportif Direktörü Mehmet Budakın, yerli oyunculara ödeme yapılmaması nedeniyle bu oyuncuların huzursuzluk yarattığına ilişkin haberlerin doğru olmadığını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Sportif direktör Budakın, yaptığı açıklamada, son günlerde medyada Diyarbakırspor'daki yerli oyuncuların, yabancı oyunculara ödeme yapılıp, kendilerine yapılmaması nedeniyle takım içerisinde huzursuzluk yarattıklarına ilişkin haberlerin yer aldığını bildirdi.

Bu haberlerin gerçeği yansıtmadığını, bazı kesimlerce kasıtlı yapıldığını ifade eden Budakın, şöyle dedi: "Takım içerisinde huzursuzluk yok. İddialar kesinlikle doğru değil. Kulübün ekonomik sorunları olduğunu herkes biliyordu zaten. Yönetim yerli futbolcularla görüşerek, bunları anlatmıştı. Yerli oyuncularımızın tamamı çok karakterliler. Oyuncularımız parayı ön planda tutan kişiler değiller. Takımda huzursuzluk söz konusu değil. Yerli oyuncular aksine yönetime tüm zorluklara rağmen destek veren sporculardır."

"KAYSERİ'DE BAŞARILI OLACAĞIZ"

Mehmet Budakın, lige verilen ara nedeniyle Galatasaray maçının ardından futbolculara 3 gün izin verdiklerini, takımın perşembe gününden bu yana Kayserispor maçı hazırlıklarını teknik direktör Ziya Doğan nezaretinde günde çift idman yaparak sürdürdüğünü söyledi.

Kart cezalısı Şener'in dışında takımda eksik bulunmadığını ifade eden Budakın, "Kayserispor kendi sahasında iyi oynayan bir ekip, ancak biz de puan için gidiyoruz. Galatasaray maçını unuttuk. Hatalarımızdan ders çıkarıp, bu hataları tekrarlamayacağız" diye konuştu.

"DESTEĞE İHTİYACIMIZ VAR"

Takım kaptanı Barış Ataş da yerli oyuncularla ilgili yayımlanan haberleri yalanlayarak, 3 büyükler dışındaki tüm kulüplerde maddi sıkıntı yaşandığını söyledi.

Televizyon ve gazetelerde yerli futbolcular ile ilgili yayımlanan haberlerin kendilerini üzdüğünü, bu tür iddiaların futbolcuların yıpranmasına yol açtığını kaydeden Ataş, "Desteğe ihtiyacımız var. Bu söylentileri taraftarımız dikkate almasın. Biz takımın başarısı için çalışıyoruz" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz