Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Budakın: Futbolcular etkilendi

Diyarbakırspor Sportif Direktörü Mehmet Budakın, futbolcularla ilgili ortaya atılan asılsız iddiaların oyuncularının Kasımpaşa maçındaki performansını olumsuz etkilediğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Budakın, kendi sahalarında oynadıkları ve kendileri için büyük önem taşıyan Kasımpaşa maçında takımın istediği oyunu, futbolcuların gerginliği nedeniyle sahaya yansıtamadığını bildirdi.

Diyarbakırspor'un başarılı olmasını istemeyen kimi çevrelerin son günlerde futbolcularla ilgili olarak asılsız iddialar ortaya atarak, huzursuzluk yarattığını ifade eden Budakın, şöyle konuştu:

“Hafta içerisinde futbolcuların maçta gerçek performanslarını sahaya yansıtmayacakları ve maçı kasıtlı olarak kaybedeceklerine ilişkin asılsız iddialar ortaya atıldı. Bu genç oyuncularımızı olumsuz etkiledi. Maça gergin başlayarak, gereksiz kart görmelerine neden oldu. Teknik yönetim olarak futbolculara maç öncesi gerekli uyarıları yapmamıza rağmen oyuncular bu yalanlardan kötü etkilendi. Bazı çevreler bu söylentileri kasıtlı olarak çıkarıp, başarısız sonuçlar almamızı istiyorlar. Bunu Kasımpaşa maçı öncesi bilerek yaptılar. Asılsız iddialar futbolcularımızın performansını olumsuz etkiledi. Hem önemli bir galibiyeti kaçırdık hem de 2 oyuncumuz kart cezalısı durumuna düştü.”


Bunları da Beğenebilirsiniz