ANTALYA HABERLERİ

Budak Milletvekili Adaylık Başvurusunu Yaptı

IHA
03.09.2015 - 11:28Son Güncelleme :

CUMHURİYET HALK PARTİSİ ANTALYA MİLLETVEKİLİ ÇETİN OSMAN BUDAK, 26'INCI DÖNEM MİLLETVEKİLİ GENEL SEÇİM ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSUNU YAPTI

IHA

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, 26’ncı Dönem Milletvekili Genel Seçimi için aday adaylığı başvurusunu yaptı.
CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, 26’ncı Dönem Milletvekili Genel Seçimi için aday adaylığı başvurusunu yaptı. CHP’li Budak, 1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak Genel Seçim için hazırladığı dosyayı CHP Genel Merkezi’ne teslim ederek, milletvekili adaylık başvurusunu yaptı. Başvurusunun ardından Budak, 7 Haziran seçimlerinde vatandaşların, Türkiye’nin içine sürüklendiği hukuksuzluk ortamından çıkarılmasını, demokrasi ve özgürlüklerin yeniden kurulmasını istediğini vurguladı. CHP’nin halkın mesajı doğrultusunda koalisyon kurulması için samimi bir çaba yürüttüğünü, her türlü seçeneği masaya taşıdığını vurgulayan Budak, “CHP olarak biz halkın mesajını aldık ve hükümet kurma masasına oturduk. Oy hesaplarını bir kenara bırakarak, ‘Önce Türkiye’ dedik. Bütün seçenekleri görüşmeye hazır olduğumuzu ifade ettik” dedi.
SİYASİ AHLAK OLMADAN OLMAZ
Hükümet kurulamamasının Türkiye’ye ağır bir fatura çıkardığını belirten Budak, “Türkiye’de Anayasa devre dışı durumda. Bunların temel nedeni siyasette ahlakın egemen olmamasıdır. Çünkü ahlakın geçerli olmadığı yerde hiçbir kural, hiçbir değer geçerli olmaz. Türkiye, bugün bunun sancılarını yaşıyor. Siyasi ahlakı geçerli kılmadıkça Türkiye nefes alamaz” dedi.
ANTALYA’YA SÖZÜMÜZ VAR
Antalya’ya 7 Haziran seçimlerinde bir çok söz verdiklerini hatırlatan Budak, “7 Haziran’da Antalyalı hemşehrilerimize ‘Yaşanacak bir Türkiye için yaşanacak bir Antalya için sözümüz var çözümümüz var’ dedik. Halkımız da bize bir yol açtı. Ancak, siyaseti Türkiye için değil kendileri için yapanlar bu yolu tıkadı. Antalya’nın, Antalya doğasının, Antalya turizminin acil çözüm bekleyen sorunları var. 13 yıldır Antalya’yı oyalayanların, müjdeler verip yerine getirmeyenlerin Antalya’ya vereceği bir şey yoktur. Şimdi Antalyalı yurttaşlarımıza verdiğimiz sözü yerine getirmek için 1 Kasım’da bir kez daha destek istiyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Budak Milletvekili Adaylık Başvurusunu Yaptı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Eylül 2015 tarihinde saat 11 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Budak Milletvekili Adaylık Başvurusunu Yaptı haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:12
 • Guneş
  07:54
 • Öğle
  13:01
 • İkindi
  15:34
 • Akşam
  17:49
 • Yatsı
  19:19
Sayfa Başı