« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bücürlere Jardel tarifesi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

9’ar milyon dolar...

<ı>Moldova maçının kahramanları Emre ve Okan

golleri atınca G.Saray yönetimi de kesenin ağzını açtı

Avrupa peşlerinde

Futbolumuzun gündeminde Galatasaray'ın iki bücürü Emre ve Okan var. Oynadıkları futbol, attıkları gollerle Galatasaray ve Millli Takım'ı başarıdan başarıya koşturan bu iki bücürün peşine Avrupa'nın bir çok ünlü kulubü de takılmış durumda. Emre'yi Fiorentina başta olmak üzere Real Madrid, Juventus ve Arsenal isterken, Okan'ın da talibi bir hayli fazla.

Avrupa devlerinin göz diktiği bu iki süper bücürü elinden kaçırmamak isteyen Galatasaray Yönetimi ise genel kuruldan borçlanma yetkisi aldıktan sonra hemen harekete geçti. Yönetim daha önce ön görüşme yaptığı iki futbolcusu Emre ve Okan'a dörder yıllık mukavele önerecek. Sarı kırımızılı yöneticiler bu iki bücüre de Brezilyalı Jardel'in tarifesini önerecek.

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Mehmet Cansun, Okan ve Emre ile daha önce transfer konusunu görüştüklerini belirterek, ‘‘Bu hafta içinde tekrar biraraya gelerek konuşacağız. İlk görüşmeler çok olumlu geçti. Onlarda Galatasaray'dan ayrılmak istemediklerini bildirdiler. Şu ana kadar kesin bir rakam konuşmadık ama onları kesinlikle mağdur etmeyiz’’ dedi.

Cansun şöyle konuştu: ‘‘Yönetim olarak Okan ve Emre'yi tutmak istiyoruz. Kendilerine dörder yıllık mukavele önereceğiz. Bu hafta içinde anlaşma olacak. Okan ve Emre normalin üstünde para alacaklar. Jardel'e çok para verdiğimiz söyleniyor. Jardel'e 4 yıl için 9 milyon dolar vereceğiz. Dört yıl için Okan ve Emre'ye niye vermeyelim?’’

Milli Takımı'nın Moldova'yı 2-0 yendiği maçta iki gole imza atan Okan ve Emre, maç sonrası Polat Otel'de verilen yemekte takım arkadaşlarına teşekkür etti. Muhteşem ikili, ‘‘Attığımız goller ekibimizin eseri. Attığımız her golde kalecimizden, forvetimize kadar herkesin büyük payı var.

Hepimiz aynı eforu sarf ettik. Çok iyi bir ekibiz’’ dediler.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler