Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Buckingham Sarayı'nda Prens Andrew'a hırsız muamelesi

  Faruk ZABCI / DHA (LONDRA)
  08.09.2013 - 13:34 | Son Güncelleme: 08.09.2013 - 14:18

  İngiltere Kraliyet Ailesi’nin konutu Buckingham Sarayı’nın güvenliği komediye döndü. Dünyanın en iyi korunması gereken yerlerinden biri olan sarayda pazartesi gecesi bir hırsız zanlısının kimseye yakalanmadan önemli salonlardan birine girmesi yetmiyormuş gibi saraydaki silahlı polisler iki gün sonra Prens Andrew’u şüpheli sanıp namluları üstüne çevirip yere yatırdılar.

  Sunday Express’in bugünkü manşet haberine göre, Prens Andrew’u (53) şüpheli biri sanan saraydaki silahlı polis, Pazartesi geceki hırsızlık olayından sonra “Yere yat” diyerek Prens’i yakaladı.

  İngiliz gazetesi, Kraliçe’nin kendisini ve ailesini korumaları için tuttuğu güvenlik görevlilerinin Prens Andrew’u vurma tehlikesinin yarım dakika sürdüğüne dikkat çekti. Korumaların Prens Andrew’u nasıl tanımadıkları merak konusu oldu.

  Buckingham Sarayında Prens Andrewa hırsız muamelesi

  KRALİÇE YAZLIKTAYKEN SARAYA HIRSIZ GİRDİ

  Prens Andrew’un eski eşi York Düşesi Sarah ile İspanya’da tatilden yeni döndüğü ve perakende işleri desteklemek için PopUp Piccadilly’i ziyaret etmek için Londra’da bulunduğu kaydedildi.

  Sarayda meskene tecavüz olayının terörist uyarısı olduğunu manşetten veren Sunday Telegraph, Scotland Yard’ın Buckingham Sarayı’ndaki son 30 yılın en kötü güvenlik ihlalini soruşturduğuna ve yakalanan iki zanlının terörist ilişkileri olmadığını açıkladığına dikkat çekti.

  İngiliz basının güvenlik sorumlularına sorduğu en önemli soruysa, “Ya bu zanlılar terörist olsaydı?”

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı