Ege Haberleri

  Buca'ya dev park

  Hürriyet Haber
  22.12.2014 - 01:10 | Son Güncelleme:

  BUCA Belediyesi tarafından Buca Koop Mahallesi'nde yapımı tamamlanan 4 bin metrekare büyüklüğündeki park hizmete açıldı. Açılış kurdelesini hemşerileri ile birlikte kesen Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, "Park yapmak bizden sahip çıkmak sizden" dedi.

  Buca Koop Mahallesi'nde 4 bin metrekarelik alan üzerine kurulan ve içerisinde çocuk oyun alanları, oturma bankları, yeşil alan, yürüyüş yolu ve otopark bulunan parkın açılışına mahalle halkı ile çocuklar yoğun ilgi gösterdi. Kısa sürede yapımı tamamlanan parkın açılış töreninde konuşan Buca Koop Mahallesi Muhtarı Hakan Dönertaş, Başkan Piriştina'nın göreve geldiği ilk günlerde muhtarlarla toplantı yaptığını ve kendisinin de mahallesine park yapmasını istediğini söyledi. Başkan Piriştina'nın görev süresinde daha bir yılı doldurmamış olmasına rağmen sözünü tuttuğunu belirten Dönertaş, mahalle halkı adına teşekkür etti, çiçek verdi.

  Bucaya dev park

  Başkan Piriştina ise konuşmasında, "Kentin yarattığı yoğun bunalımların arasında kendimize zaman ayıracak, spor yapma imkanı bulabileceğimiz alanlar yaratmayı hedefleyerek çıktığımız bu yolda ilk adımımızı bu parkımızla attık. Buca Koop mahallemize parkımız çok yakıştı. Biz yaptık bundan sonra parkımıza sahip çıkmak sizden. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.
  İzmir Milletvekili Musa Çam'ın da katıldığı açılışın ardından parkı gezen Başkan Piriştina hemşerileri ile hatıra fotoğrafı çektirdi, çocukların oyunlarını izledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı