« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bucaspor'a 2 yeni sponsor

TEB ve İzmir Ticaret Odası (İZTO) Vakfı'nın, Turkcell Süper Ligi'ne çıkan Bucaspor'un şampiyonluk sponsoru olduğu bildirildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
İZTO'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, İzmir'in 7 yıllık Turkcell Süper Lig hasretine son veren Bucaspor'un Cumartesi günü Buca Arena'da düzenleyeceği kupa töreninin sponsorluğunu, TEB Bonus İzmirim Card'ı oluşturan Türk Ekonomi Bankası (TEB) ve İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı (İZTO Vakfı) üstlendi.

Bucaspor Başkanı Dr. Mehmet Bektur ile görüşen İZTO Vakfı ve İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş ile TEB Ege Bölge Yöneticisi Gökhan Sertsöz, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener'in elinden kupayı alacak Bucaspor'un tüm tören maliyetlerini karşılayacaklarını açıkladı.

Bucaspor'un şampiyonluğa ulaşmasıyla ilk hedefe vardıklarını, Altay veya Karşıyaka'nın da play-off'tan gelmesiyle 1 1 formülünün hayata geçeceğini söyleyen İZTO Vakfı Başkanı Demirtaş, “İzmir ekiplerine duyduğumuz güvenin ilk meyvesini bize Bucaspor verdi. Biz de kupa töreni sponsorluğuyla aslında onlara İzmir adına teşekkür ediyoruz” görüşünü bildirdi.

TEB Ege Bölge Yöneticisi Gökhan Sertsöz ise şampiyonluk turunun ardından kupa töreni sponsorluğuyla Bucaspor'un bu başarısını paylaştıklarını ifade ederek, çok önemli bir zaferin altına imza atan Bucaspor'un bu başarı yolculuğunda yer almalarının kendilerini mutlu ettiğini, şimdi Altay veya Karşıyaka'dan da Turkcell Süper Lig yolunda bir zafer kazanmalarını beklediklerini dile getirdi.

TEB ve İZTO Vakfı, TEB Bonus İzmirim Card üzerinden oluşturulan fonla İzmir'deki spor kulüplerine destek projesi başlatmış, Kasım ayından bu yana Bucaspor, Altay, Karşıyaka, Altınordu ve İzmirspor'a 600 bin liraya yakın maddi destek sağlamıştı.

Bunları da Beğenebilirsiniz