« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bucaspor Akademi Avrupa'ya açılacak

Bucaspor Kulübü Basın Sözcüsü Cumhur Kaynar, Bucaspor Futbol Akademisi'ni Avrupa ile entegre hale getireceklerini bildirdi.

A.A
SON GÜNCELLEME
Kaynar, yaptığı açıklamada, Türkiye'nin en iyi altyapılarından birisine sahip olduklarını, bu yapıyı kuvvetlendirmek için de çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Bu hafta içinde Dokuz Eylül Ünversitesi Rektörü Mehmet Füzün ile altyapıda işbirliği için bir araya geleceklerini kaydeden Kaynar, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Altyapımızla ilgili Türkiye gündeminde ses getirecek, Avrupa'dan farklı ülkelerden bir kaç takımla görüşüyoruz. Hatta bir tanesiyle anlaşmak üzereyiz. Altyapı sorumlumuz Adnan Dolma ve altyapı hocamız şu anda Hollanda'da. Daha sonra Belçika ve Almanya'da görüşmeler yapacaklar. Şimdiden isim vermek istemiyoruz ama Bucaspor Avrupa'da yayılacak. Akademimizi Avrupa ile entegre edeceğiz. Daha detaylı açıklamaları önümüzdeki süreçte yapacağız."

UEFA'nın Fenerbahçe'nin disiplin kuruluna sevk etmesi

Süper Lig'de küme düştükleri 2010-2011 sezonuyla ilgili olarak Fenerbahçe'nin UEFA Disiplin Kurulu'na sevk edilmesini de değerlendiren Kaynar, "Bucaspor olarak bu süreçten yara alan takımız. Biz mağduriyetimizin giderilmesini talep ettik. Artık Türk futbolunda böyle şeylerin konuşulmasını istemiyoruz. Ne olacaksa her şey ortaya çıksın" diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz