İZMİR HABERLERİ BUCA HABERLERİ

Buca'da yoğun bakım tatbikatı

DHA
24.06.2017 - 13:06Son Güncelleme :
DHA

İZMİR'deki Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi'nde acil durumlara yönelik olarak 'Yoğun Bakım Tahliye Tatbikatı' gerçekleştirildi.

Hastane Sivil Savunma Birimi'nin koordinasyonunda Hastane birinci katında bulunan 1. Basamak Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesi ve Genel Yoğun Bakım Ünitelerinde gerçekleştirilen tatbikat ile olası bir acil durumda hastaların güvenli şekilde tahliyesi, hazırlanan afet sağlık durum planına göre gerçekleştirildi. Tatbikatta, Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesi'nin tıbbi gaz borularında ve aspiratör vakum sisteminde oluşan bir sorun karşısında hastaların güvenli şekilde tahliyesi amaçlanarak bir senaryo oluşturuldu. Senaryoya göre; Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesi'nde gaz sisteminin çalışmamasından dolayı ihtiyacı olan iki hastanın Genel Yoğun Bakım Ünitesi'ne tahliyesi gerekmekteydi. Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesi sorumlu hemşiresi tarafından sorun bildirildi ve tahliye süreci başladı.

Hastane Afet Yöneticisi Op. Dr. Cenk Sinan Atalay'ın başkanlığını yaptığı Tatbikatın sonunda, hastane Sivil Savunma Birimi başta olmak üzere tatbikata katılan tüm hastane çalışanları ile genel bir değerlendirme toplantısı yapıldı. Yapılan Tatbikatda sorunun meydana geldiği ilk andan itibaren iletişimin nasıl sağlanacağı, öncelik sırasına göre yapılması gerekenler ve çalışanların üstlenecekleri görevler değerlendirildi. Toplantıda Sivil Savunma Amiri Metin Er "Sivil Savunma Birimi olarak hazırladığımız senaryo doğrultusunda tatbikata katılan tüm çalışanlarımız verilen görevlerini başarılı bir şekilde yerine getirdi. Başta Hastane Yöneticiliğimiz olmak üzere emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" dedi.

Hastane Başhekim Yardımcısı aynı zamanda Hastane Afet Yöneticisi Op. Dr. Cenk Sinan Atalay ise "Hastanemizde afet ve acil durumlara hazırlıklı olunması amacıyla tatbikatlar gerçekleştiriyoruz. Bu tatbikatlarda hangi konularda eksiklerimiz varsa onları da belirlemiş oluyoruz. Hastanemizde bulunan 4. Yoğun Bakım Ünitesi'nde toplamda 33 yatak bulunmakta ve olası bir tehlike anında en kısa sürede neler yapabileceğimizi gözden geçirmek adına bu tatbikatımız oldukça önemli. Tatbikatta görev alan ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Buca haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Buca haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Buca'da yoğun bakım tatbikatı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

15 Mayıs 2018, Salı
 • İmsak
  04:14
 • Guneş
  05:53
 • Öğle
  13:14
 • İkindi
  17:04
 • Akşam
  20:22
 • Yatsı
  21:54
Sayfa Başı