İZMİR HABERLERİ

Buca Hastanesi'ne KBRN Ünitesi

DHA
01 Nisan 2016 - 11:10Son Güncelleme : 01 Nisan 2016 - 11:11

Buca Hastanesi'ne KBRN Ünitesi

DHA

İZMİR Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi bünyesinde, kimyasal, biyolojik, radyoaktif, nükleer tehdit ve tehlikelere karşı halkın sağlığını korumak için 'KBRN Ünitesi' oluşturuldu.
Çevrenin ve canlıların kimyasal, biyolojik, radyoaktif, nükleer ajanların yol açtığı tehlikelerden dolayı olumsuz bir şekilde etkilenmesi durumlarında hayati bir işleve sahip olacak olan, hastaların arındırıldığı KBRN Ünitesi, Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi'nde hizmet vermeye hazır hale geldi. Hizmete giren KBRN Ünitesi ile kimyasal, biyolojik, radyoaktif, nükleer tehdit ve tehlikelere karşı halkın sağlığının korunması, can kaybının en aza indirilmesi, gerekli tedbirlerin alınması ve olası KBRN vakalarında tedavinin en hızlı şekilde yapılması amaçlanıyor.
KBRN Ünitesi hakkında bilgi veren ve kimyasal, biyolojik, radyoaktif ve nükleer tehditlere karşı hazır olduklarını belirten Hastane Yöneticisi Op. Dr. Hilmi Güngör, "Yenilenme çalışmalarına yeni bir ünite daha ekleyen hastanemiz, artık olası KBRN tehlikelerine de hazır. KBRN Ünitesi konusunda uzman teknik ekip tarafından yönetmeliğe en uygun şekilde hayata geçirildi. Olası kimyasal, biyolojik, radyoaktif ve nükleer yaralanmalarda hastayı arındırmak ve diğer tedavilerinin devamını sağlamak amacıyla kurulan Dekontaminasyon ünitemizde hastaların elbiselerinin çıkartılması, vücudunun yıkanılarak zararlı atıklardan arındırılması ve hastaneye alınması işlemleri yapılacak. Bu sayede çevrede bulunan diğer hastaların ve sağlık personelinin kimyasal, biyolojik, radyoaktif ve nükleer kalıntılardan zarar görmesi engellenmiş olacak. Ünitemizin yapımında emeği geçen tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

İZMİR, (DHA)
FOTOĞRAF

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Buca Hastanesi'ne KBRN Ünitesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Nisan 2016 tarihinde saat 11 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Buca Hastanesi'ne KBRN Ünitesi haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:33
  • Guneş
   06:20
  • Öğle
   13:26
  • İkindi
   17:12
  • Akşam
   20:12
  • Yatsı
   21:45
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı